Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły- konkurs

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

17.07.2010 r.

25 czerwca 2010 jest jednym z tych dni, które bez trudu można znaleźć na liście ulubionych każdego ucznia (no może pomijając tych, którzy szkołę lubią bardzie niż pozostali :-) ). Dlaczego? Otóż tego dnia wszyscy przybyli nie po to, aby się uczyć, ale pożegać rok szkolny. Z tej okazji klasa VI pod opieką p. Agaty Kubat przygotowała któtką inscenizację. Następnie pani dyretor pogratulowała uczniom, którzy dzięki cięzkiej pracy otrzymali świadectwa z wyróznieniem. Po tym, jak co roku, uczniowie wraz z wychowawcami udali sie na ostatnią godzinę wychowawczą.


» FotoreportażSabina Kowalczyk

GALA NAUCZYCIELSKICH OSKARÓW

29.06.2010 r.

24 czerwca w naszej szkole odbyła się pierwsza w jej historii Nauczycielska Gala Oskarów połączona z zakończeniem gimnazjalnej edukacji klas trzecich. Skoro Gala to i czerwony dywan, po którym przeszły najznakomitsze osobistości, z jak i spoza szkoły. Swoją obecnością trzecioklasistów zaszczycili nauczyciele oraz rodzice. Galę uświetnili także wójt Mieczysław Tołpa i dyrektor szkoły Barbara Gajewska. Wszyscy przybyli po to, aby towarzyszyć tegorocznym trzecioklasistom podczas ostatnich chwil spędzonych w murach Gimnazjum w Piskorowicach. Galę poprowadzili Małgorzata i Franciszek. Gościom, oprócz błyskotliwych prowadzących, czas umilały wschodzące gwiazdy "klasowego show biznesu". Jednak zdecydowanym gwoździem programu był Jerry, który w swej dobroci serca odebrał statuetki za nieobecnych nauczycieli. Po gali przybyłych gości czekała niespodzianka, usłyszeli oni bowiem "Bajkę o 28 żuczkach", która to przedstawiała dzieje uczniów klasy trzeciej. Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają tegoroczną trzecią gimnazjum jako tą najfajniejszą klasę i będą pamiętać tylko te dobre rzeczy, bo co złego to nie oni, a nikt chyba nie zaprzeczy, że "imprezka była super"...


» FotoreportażSabina Kowalczyk&żółwik

GIMBUS

25.06.2010 r.

Zapraszamy do przeczytania ostatniego już w tym roku szkolnym Gimbusa, który prezentujemy w wersji elektronicznej. Znajdziecie w nim m. in. wywiad z ks. Leszkiem Gockiem. Życzymy miłej lektury.Administratorzy


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

15.06.2010 r.

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z wykazem podręczników na rok szkolny 2010/11.
FESTIWAL SZTUKI - BRZÓZA KRÓLEWSKA 2010

14.06.2010 r.

Od kilku lat w naszej gminie organizowany jest Festiwal Sztuki. Uczniowie wraz z nauczycielami już od początku roku szkolnego główkują, co zrobić, żeby móc zabłysnąć i zyskać uznanie publiczności. W tym roku, po raz pierwszy, Festiwal odbył się na stadionie w Brzózie Królewskiej, gdzie 13 czerwca tłumnie zgromadzili się mieszkańcy całej gminy i okolic. Z uwagą oglądali oni występy ze szkół podstawowych: z Biedaczowa, Przychojca, Huciska, Chałupek Dębniańskich i zespołów szkół: z Dębna, Giedlarowej, Starego Miasta, Wierzawic, Brzózy Królewskiej, Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie. Na scenie nie mogło zabraknąć również naszych uczniów, którzy zaśpiewali piosenki, zatańczyli i przedstawili krótką scenkę o tym, jakich uczniów można spotkać w każdej klasie. Podziękowania i gratulacje należą się uczniom, a także p. Dorocie Rup, p. Marii Czapla, p. Zofii Paszko i p. Edwardowi Myłkowi, którzy przygotowali występ naszej szkoły. Lecz występy uczniów były tylko skromnym supportem przed wspaniałym koncertem Arki Noego.


» FotoreportażSabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

WYCIECZKA

14.06.2010 r.

Czerwiec to czas zawsze miło oczekiwany przez uczniów (i zapewne nauczycieli również). Jednym z powodów są wycieczki. Bo właśnie czerwiec, to miesiąc, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo, że uda się załapać na jakiś, chociażby jednodniowy, "wypad". Okazja czyni złodzieja, tak więc uczniowie trzeciej klasy gimnazjum postanowili skorzystać ze sposobności. Pod czujnym okiem organizatora wycieczki ks. Leszka Gocka oraz wychowawczyni pani Danuty Tarasek udali się na dwudniowy odpoczynek od szkoły. Na rozgrzewkę odwiedzili Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Następnie udali się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie przewodnik - pan Andrzej Włodarczyk - przybliżył im losy osób przekraczających bramę z napisem "Arbeit macht frei". Dzień zakończył się uczestnictwem w apelu jasnogórskim. Kolejnego dnia turyści z naszej szkoły udali na krakowski rynek oraz do krypty pod Katedrą Wawelską, by oddać hołd pochowanej tam Parze Prezydenckiej. Zgodnie z planem wycieczki gimnazjaliści odwiedzili również do Park Wodny w Krakowie oraz do jedną z sal kinowych Multikina. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wycieczka się udała. A ci którzy nie chcieli poddać się odrobinie szaleństwa niech żałują.


» FotoreportażSabina Kowalczyk i Joanna Szykuła


TRADYCJE I OBRZĘDY ZIEMI LEŻAJSKIEJ

30.05.2010 r.

27 maja bieżącego roku uczniowie gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w konkursie „Tradycje i obrzędy Ziemi Leżajskiej”, który odbył się w Brzózie Królewskiej. Przedstawili jedną z tradycji Piskorowic z dawnych czasów pt. „W Starosty”, czyli Zmówiny. Przedstawienie i scenariusz przygotowała pani Maria Ożga z uczniami na podstawie wywiadów ze starszymi miszkańcami naszej wsi.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


DZIEŃ MATKI

26.05.2010 r.

Za miłość, za dobroć, za czułe spojrzenie,
Za troskę, opiekę i zrozumienie,
Za wiarę we mnie gdy inni zwątpili
Za Twą nadzieję, gdy inni tracili.26 maja jest dniem bardzo ważnym dla każdej matki i jej dziecka. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawczyniami: p. Marią Czapla, p. Urszulą Brzuszko i p. Agatą Kubat zaprezentowali akademię. W barwnych i pomysłowych strojach dziękowali swoim rodzicom za wielką miłość i serce włożone w trud ich wychowania. Po inscenizacji wszyscy zaproszeni goście udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


PROGRAM STYPENDIALNY AGRAFKA

14.05.2010 r.

Program Stypendialny Agrafka na rok szkolny 2010/2011 adresowany jest do młodzieży wybitnie utalentowanej w dziedzinach humanistycznych i ścisłych, przede wszystkim gimnazjalnej i licealnej, pochodzące ze społeczności, w których działają lokalne organizacje partnerskie.
Przy wyborze stypendystów, którego dokonuje Komisja Stypendialna, brane są pod uwagę:
- osiągnięcia (np. wygrane olimpiady, konkursy),
- sytuacja socjalno-bytowa kandydatów.
W tej edycji Programu AGRAFKA stypendium wynosić będzie do 300 zł miesięcznie (przez okres 10 m-cy).
Warunkiem udziału w tegorocznej edycji programu jest złożenie w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku wypełnionego formularza (wzór formularza udostępniony zostanie na indywidualną prośbę zainteresowanych) wraz z obowiązkowymi załącznikami (kopie dokumentów potwierdzających osiągnięcia oraz zaświadczenia z urzędu skarbowego o wysokości dochodów rodziców lub opiekunów) do dnia 30 czerwca 2010 r. Szczegółowych informacji o programie udziela Elżbieta Strug (tel. 17 242 79 08, e-mail: fundacja@lsr.pl).

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

07.05.2010 r.

3 maja 1971 to ważna data w świadomości każdego Polaka. Rokrocznie, 3 maja, świętujemy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji trzeciomajowej. W poniedziałek, 4 maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy II "a" i "b" gimnazjum przygotowani przez p. Marię Ożga, p. Władysławę Słotwińską i p. Edwarda Myłka przybliżyli najważniejsze informację dotyczące tej ustawy.


» FotoreportażJoanna Szykuła i Sabina Kowalczyk


DZIEŃ FLAGI

01.05.2010 r.

Od 2004 r. obchodzony jest w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej, który przypada na 2 maja. To ważna data dla naszej narodowej tożsamosci. Z tej okazji dla mieszkańców Gminy Leżajsk zostały rozdane biało-czerwone flagi. W piątek nauczyciele wraz z uczennicami klasy III gimnazjum wydawały flagi mieszkańcom Piskorowic i Rzuchowa. Dzień Flagi Państwowej obchodzony 2 maja i Świeto Konstytucji 3 Maja w Gminie Leżajsk zostanie uczczony poprzez wywieszenie flag na prywatnych domach mieszkańców wsi. Wywieszane flagi powinny być czyste i wyprasowane. Koniec flagi nie powinien dotykac podłoża. Jeśli pada deszcz lub śnieg, najlepiej ją zwinąć. Zaplątaną dookoła drzewca flagę należy rozplątać.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2010

29.04.2010 r.

27,28 i 29 kwietnia → były to dla każdego trzecioklasisty najbardziej stresujące dni z całej nauki w szkole gimnazjalnej. Ale już po wszystkim. Egzamin odbył się bez komplikacji. We wtorek część humanistyczną uczniowie napisali pod bacznym okiem komisji, której członkami byli: p. Janina Piekarz, p. Marzena Pelczar, p. Edward Myłek oraz goszczący u nas z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku p. Bronisław Marczak. Jak się okazuje z wypowiedzi uczniów, najbardziej zaskakującym pytaniem w tej części egzaminu było napisanie w jaki legalny sposób obywatel może wpływać na decyzje władz gminy. Następny dzień egzaminów był chyba najbardziej stresującym dniem, bo w końcu to test matematyczno-przyrodniczy. Mało kto przepada za matematyką. Po wyjściu z sali uczniowie żartobliwie uznali, że znienawidzonymi owadami gimnazjalistów 2010 zostaną biedronki i mszyce - pewnie dlatego, że test zaskoczył zadaniami z biologii i chemii. W skład komisji wchodzili: p. Doroty Rup, p. Grzegorz Leboda, p. Władysława Słotwińska i p. Elżbieta Jaworska z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Ostatnia część egzaminu odbyła się w czwartek. Był to egzamin z języka angielskiego. Uczniowie byli podzieleni za kolejnością dziennika na cztery grupy, aby swobodnie mogli pisać test w wyznaczonych klasach. Do każdej z grup wyznaczona była czteroosobowa komisja. Jednym z czterech członków komisji w każdej klasie był zaproszony gość z innej szkoły. Z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odwiedziły nas w tym dniu p. Jadwiga Jarosz-Świdrak i p. Agnieszka Wilińska-Gol, a z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku p. Wanda Rakszawska-Stopyra i p. Bożena Szpunar. W środę i czwartek gościliśmy w szkole obserwatorów: p. Alinę Cebulak � pełnomocnika ds. oświaty w Gminie Leżajsk oraz p. Krystynę Czubara z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Teraz tylko czekać na wyniki...


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


DZIEŃ ZIEMI

27.04.2010 r.

W dniu 22 kwietnia obchodzi się Dzień Ziemi. W naszej szkole nasi młodsi koledzy i koleżanki z IV klasy SP w dniu 26 kwietnia zaprezentowali z tej okazji krótką inscenizację. Dzięki niej cała społeczność szkolna dowiedziała się o kilku niezawodnych zasadach dbania o naszą planete - Ziemię. Uczniów przygotowała pani Maria Czapla.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


WIZYTA DELEGACJI Z UKRAINY

25.04.2010 r.

19 kwietnia 2010r. nasza szkoła gościła delegację z Ukrainy. Celem ich wizyty było upamiętnienie kolejnej rocznicy mordu dokonanego na mieszkańcach wsi Piskorowice narodowości ukraińskiej w naszej szkole. Nasi wschodni sąsiedzi pomodlili się przed pamiątkową tablicą, a następnie udali się na cmentarz, aby odprawić mszę świętą nad grobem pomordowanych. Goście obejrzeli również naszą szkołę, na dłużej zatrzymując się w sali, która jest najbardziej związana z tą zbrodnią.


» Fotoreportaż
Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła


KATYŃ POCHŁONĄŁ KOLEJNE OFIARY...

10.04.2010 r.Oddajmy hołd ofiarom
katastrofy lotniczej w Smoleńsku


Dziś rano, pod Smoleńskiem, rozbił się prezydencki samolot TU-154. Jego pasażerowie lecieli na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wszyscy tragicznie zginęli. Wśród 96 osób był m. in. Prezydent RP - Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska. Marszałek Sejmu - Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową, która potrwa do niedzieli - 18 kwietnia.

Katastrofa lotnicza w Rosji to ogromny szok nie tylko dla Polski, ale dla całego świata. Nasza szkolna społeczność łączy się w smutku i żalu z całym narodem.

„...przeleciał ptak... przepływa obłok... upada liść... kiełkuje ślaz... i cisza jest na wysokościach... i dymi mgłą
katyński las...”  /Zbigniew Herbert/5. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

31.03.2010 r.

Czas wciąż płynie. Wielu z nas ciągle jeszcze ma w pamięci dzień 2 kwietnia 2005r., kiedy to o godzinie 21:37 odszedł nasz kochany Ojciec Święty - Jan Paweł II.

W tym roku obchodzimy 5. już rocznicę śmierci tego wielkiego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum z pomocą p. Doroty Rup, ks. Leszka Gocka i p. Krzysztofa Taraska przygotowali prezentację, w której przypomnieli postać Papieża Polaka. W niedzielę - 28 marca ową prezentację obejrzeli mieszkańcy Piskorowic w naszym parafialnym kościele. Następnie 31 marca pokazano ją uczniom w szkole.

Podczas przypominania najważniejszych chwil z życia "Naszego Papieża", niejednej osobie łza "zakręciła się w oku". Jest to dowód na to, że choć Jan Paweł II umarł, wciąż jest obecny wśród nas.

Ojcze Święty, jak śpiewa Szymon Wydra, dziękujemy, że "zostaniesz z nami poza czas".


» Fotoreportaż
Sabina Kowalczyk


WYJAZD NA DNI OTWARTE DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W LEŻAJSKU

31.03.2010 r.

Uczniowie III klasy gimnazjum stoją przed pierwszą poważną decyzją w ich życiu. Wybór szkoły gimnazjalnej do takich przecież właśnie należy. Wielu już wie, czym chce się zajmować w dalszym życiu (i tym gratulujemy podjętej decyzji). Są jednak i tacy, którzy jeszcze się nie zdecydowali (za tych trzymamy kciuki i życzymy dobrego wyboru).

Aby ułatwić gimnazjalistom wybór, szkoły organizują tzw. "dni otwarte". Trzecioklasiści mogą wtedy zobaczyć szkołę "od kuchni" i porównać, czy to, co przeczytali w informatorach jest prawdą : ) .

Nasi uczniowie również postanowili lepiej poznać szkoły, w których większość z nich będzie kontynuować naukę. 24 marca pojechali do Zespołu Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku. 29 marca natomiast odwiedzili Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku.


» Fotoreportaż
Joanna Szykuła i Sabina Kowalczyk


KOLOROWA NIEDZIELA PALMOWA W NASZEJ PARAFII

29.03.2010 r.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Piskorowicach chętnie udziela się na rzecz wsi i parafii. W tym roku Niedziela Palmowa w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Karola Boromeusza odbyła się w bardzo uroczystym nastroju. Dzieci szkoły podstawowej w ludowych strojach i z kolorowymi palmami w rękach rozpoczęły msze świętą. Po skończonym nabożeństwie wszyscy ustawili się przed ołtarzem na pamiątkowe zdjęcie z ks. Wincentym Skrobacz, ks. Leszkiem Gocek oraz p. Krystyną Wanat, która poddała pomysł tej uroczystości, przygotowała dzieci, wypożyczyła stroje i wykonała palemki dla każdego dziecka. Kościół także ozdobiła wielka palma wykonana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa pod przewodnictwem p. Zofii Paszko.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY ODWAŻNIK

28.03.2010 r.

Aleksandra Pracoń

19 marca 2010r. w Gimnazjum Miejskim im. Władysława Jagiełły w Leżajsku odbył się powiatowy etap Konkursu Matematycznego ODWAŻNIK, w którym jedna z uczennic naszego gimnazjum, Aleksandra Pracoń, zajęła I miejsce. Z tego powodu serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdaje się, że matematyka nie jest dla niej aż taka trudna. . . ;)


Agnieszka Palikij


GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

27.03.2010 r.

Ewelina Gawaluch

-uje się nie kreskuje - ta zasada ortograficzna z całą pewnością jest dobrze znana naszej uczennicy gimnazjum Ewelinie Gawaluch, która zajęła II miejsce w IX Etapie Gminnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs odbył się 25 marca o godzinie 11.00 w Gimnazjum w Brzózie Królewskiej. Brały w nim udział uczniowie szkół z Gminy Leżajsk. Zasłużeni otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pełnomocnika ds. oświaty-pani Aliny Cebulak. Śmiało możemy być dumni z naszej koleżanki, która otrzymała tytuł I WICEMISTRZA ORTOGRAFII 2010.


Agnieszka PalikijPASOWANIE NA CZYTELNIKA

26.03.2010 r.

26 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej w Piskorowicach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Przystąpiło do niego trzynaścioro dzieci z najmłodszej klasy w szkole podstawowej, których wychowawczynią jest pani Zofia Paszko. Uroczystość, którą przygotowała pani Władysława Słotwińska, składała się z części artystycznej oraz oficjalnego włączenia ich do grona czytelników szkolnej biblioteki. Od dziś, już oficjalnie, nasi młodsi koledzy mogą rozwijać swoją wiedzę poprzez czytanie książek wypożyczonych w tejże bibliotece.


» Fotoreportaż
Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła


HAPPENING PROFILAKTYCZNY 2010

25.03.2010 r.

Dzisiaj, czyli 25 marca 2010r. w naszej szkole odbył się HAPPENING PROFILAKTYCZNY, którego celem było uświadomienie młodym ludziom, że picie alkoholu i palenie papierosów szkodzi naszemu zdrowiu. Pierwszym punktem programu było zaprezentowanie i rozstrzygnięcie konkursu MOJE HOBBY zorganizowanego przez pedagoga szkolnego
- p. Agnieszkę Dec. Uczniowie przedstawili swoje ciekawe zainteresowania. Pojawili się młodzi piłkarze, wędkarze, motorzyści, muzycy, a także administratorzy stron internetowych. Każda grupa prezentowała swoje hobby w jak najlepszy sposób z czego jury, w którego skład wchodziła Pani Dyrektor Barbara Gajewska
w asyście dwóch panów policjantów: mł. asp. Krystiana Bryniarski oraz asp. sztab. Stanisława Szpila - przedstawiciela Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku,który jest również członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dla szkoły podstawowej przyznało:
I miejsce - Jonasz Brzuszko i Eryk Majder
II miejsce - Iwona Nowak, Klaudia Majder, Beata Serafin i Karolina Kotlarz
oraz dla uczniów gimnazjum:
I miejsce - Małgorzata Brzuszko, Monika Brzuszko i Karolina Tarasek
II miejsce - Sabina Kowalczyk, Agnieszka Palikij i Joanna Szykuła
Wszystkich bardzo zainteresowały prezentacje trzech nauczycieli : p. Teresy Dziedzic-Kabdani, p. Edwarda Myłka oraz ks. Leszka Gocka, którzy także przedstawili swoje zainteresowania. Nagrody zostały ufundowane prze jury konkursu. Kolejnym punktem imprezy było przejście ulicą wsi pod kierownictwem panów policjantów z transparentami i odwiedzenie sklepów w Piskorowicach, gdzie sprzedawane są produkty alkoholowe i papierosy. Sprzedawcy otrzymali dyplomy za nierozprowadzanie alkoholu i papierosów młodzieży do lat 18. Ten piękny, słoneczny spacer był dla całej społeczności szkolnej nie tylko wolnym od zajęć lekcyjnych, ale także był on spacerem nauki, że można żyć bez uzależnień w zgodzie z naturą.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


STYPENDIUM WÓJTA GMINY LEŻAJSK

15.03.2010 r.

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły przyjechał wójt Mieczysław Tołpa wraz z pełnomocnikiem ds. oświaty panią Aliną Cebulak. Celem wizyty było uroczyste wręczenie uczennicy klasy II "b" gimnazjum - Aleksandrze Pracoń Stypendium Wójta Gminy Leżajsk. Dla szkoły jak i dla samej uczennicy owo stypendium jest ogromnym wyróżnieniem. Należy bowiem zaznaczyć, że Ola jest w tym półroczu jedyną stypendystką wójta. Zasłużyła więc na podwójne brawa. Ponadto trzeba wspomnieć, że warunkiem otrzymania takiego wyróżnienia jest średnia ocen co najmniej 5, 5 na semestr oraz wzorowa ocena z zachowania. W uroczystości wzięła udział również mama Oli, która na pewno jest bardzo dumna z córki. Serdecznie gratulujemy naszej stypendystce i życzymy dalszych sukcesów.

» Fotoreportaż

Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

HAPPENING PROFILAKTYCZNY

13.03.2010 r.

25 marca bieżącego roku w naszej szkole odbędzie się happening profilaktyczny. Pierwszym jego punktem będzie rozstrzygnięcie konkursu "Moja pasja" zorganizowanego przez pedagoga szkolnego - p. Agnieszkę Dec. Ważnym elementem happeningu będą wizyty w punktach prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych. Rozmawiając ze sprzedawcami będziemy wręczać im przygotowane przez młodych ludzi listy do sprzedawców, dyplomy za przestrzeganie prawa, wywieszki lub plakaty informujące, iż w tym miejscu nie sprzedaje się alkoholu osobom niepełnoletnim. Ciekawym dopełnieniem happeningu będzie zbieranie podpisów osób dorosłych pod apelem o przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Taki apel zostanie przedstawiony później władzom jako rezultat naszej akcji, z prośbą o podjęcie działań chroniących młodych ludzi.
Wszystkich mieszkańców wsi zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu!

Administratorzy

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

09.03.2010 r.

9 marca w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się pogadanka z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku młodszym aspirantem Krystianem Bryniarskim. Składała się ona z dwóch części. Podczas pierwszej rozmawialiśmy o odpowiedzialności karnej, której podlega niepełnoletni za dane przestępstwo bądź wykroczenie. Druga część miała natomiast na celu przybliżenie nam informacji o istniejących subkulturach. Pan policjant wyjaśnił nam, czym dane grupy się charakteryzują i dlaczego nie powinniśmy do nich należeć. Chyba każdy uczeń zgodzi się, że czas poświęcony na spotkanie z panem Krystianem Bryniarskim nie był stracony. Wszyscy uczniowie bardzo uważnie słuchali naszego gościa i na pewno są wdzięczni za udzieloną lekcję.

Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

DZIEŃ KOBIET

07.03.2010 r.

Marzec wyjął grosik srebrny
teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł
kupić bukiet na Dzień Kobiet.
8 marca to wyjątkowy
dzień dla każdej kobiety.
Z tej okazji życzymy
wszystkim Paniom
dużo zdrowia, szczęścia,
radości z życia,
uśmiechu na twarzy
każdego dnia
i spełnienia wszystkich marzeń,
nawet tych najstrytszych.

Chłopcy ZS w Piskorowicach
oraz męska część Grona Pedagogicznego


WYJAZD NA NARTY

02.03.2010 r.

Mimo, że ferie już minęły, to w naszej pamięci zostały wspomnienia, a przecież jest co wspominać. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie naszej szkoły wyjechali, pod pilnym okiem opiekunów : Krzysztofa i Danuty Tarasek, Teresy Dziedzic-Kabdani oraz Elżbiety Bukowińskiej, na 3-dniową wycieczkę w góry na narty. Rano, dnia 16 lutego, wyruszyli w trasę do Małastowa, gdzie wypożyczyli sprzęt i próbowali pierwszych kroków nauki jazdy na nartach. Następnie zakwaterowali się w schronisku młodzieżowym w Bobowej. Po obiadokolacji kibicowali drużynom w meczu piłki siatkowej kobiet Wisła-Kraków kontra Podkarpacie-Bobowa. W drugie dzień wycieczki z racji, że była to środa popielcowa, cała grupa wczesnym rankiem udała się do kościoła. Po mszy dziewczynki przygotowały dla wszystkich śniadanie, a chłopcy zagotowali herbatę i kawę. Następnie był wyjazd do Kamiennej i Krynicy. Zaawansowani narciarze poszli na stok w Krynicy-Słotwiny, część udała się na kryte lodowisko, a pozostali na basen w Gorlicach. W ostatni dzień wycieczki - 18 lutego � uczestnicy zostali zwiedzać Bobową. Wypożyczyli sprzęt i zjeżdżali z górki. Reszta dnia była przeznaczona na gry i zabawy na śniegu. Po obiedzie wyruszyli w trasę powrotną do domu. Wszyscy miło wspominają zimowy wyjazd i już mają ochotę na kolejny, ale z tego co widać za oknem, musi on chyba poczekać do następnej zimy.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

02.03.2010 r.

W dniu 9 lutego 2010r. odbył się konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla uczniów Szkoły Podstawowej. Był on podsumowaniem Dni Kultury Angielskiej w naszej szkole. Uczestniczyły w nim 2-osobowe zespoły z klas IV-VI. Konkurs przeprowadziły uczennice III klasy gimnazjum: Monika Brzuszko i Małgorzata Brzuszko. Kraje członkowskie zjednoczonego królestwa przedstawiły w języku angielskim: Paulina Kycia, Agnieszka Palikij, Monika Brzuszko, Karolina Tarasek oraz Małgorzata Brzuszko. Zwycięzcami zostali Bartek Sroka i Robert Otręba (kl. V) oraz Martyna Pracoń i Klaudia Majder (kl. VI) uzyskując taką samą ilość punktów. Konkurs został przygotowany przez Iwonę Wędzicha i Teresę Dziedzic-Kabdani.
Agnieszka Palikij


TO JUŻ JEST KONIEC...

27.02.2010 r.

Już w poniedziałek rano zadźwięczy w naszych uszach szkolny dzwonek zapraszający nas na lekcje.

Koniec rannego wylegiwania się pod ciepłą pierzynką do południa, przesiadywania całymi dniami na portalu nasza-klasa.pl. Nigdy niekończące się rozmowy na gadu-gadu, tak po prostu o niczym, staną się krótsze. Pożegnamy się z grzaniem kanapy przez wiele godzin oglądając telewizję. Nadszedł czas rozpakowania walizek z zimowych wyjazdów na narty i sięgnięcia na samo dno szafy po szkolny plecak, aby oczywiście wypełnić go zeszytami i książkami. Ale czy nie uważacie, że tegoroczne ferie były wyjątkowo za krótkie? Dwa tygodnie zleciały w oka mgnieniu, a tak dobrze szło nam to, co oczywiście każdy z nas potrafi najlepiej, czyli leniuchowanie. Czas wziąć zeszyt do ręki i poczytać ostatnie lekcje, przygotować się do kolejnych sprawdzianów i kartkówek.

Ale nie martwmy się! Przecież powrót do szkoły wcale nie musi być taki zły... Znowu spotkamy się ze znajomymi, pośmiejemy się na przerwach. Na lekcjach zawsze przecież się coś dzieje. Teraz, gdy nauczyciele uzupełnili już swoje zapasy cierpliwości i wytrwałoście, żeby wlać nam choć odrobinę wiedzy w te, czasami niezbyt "kumate" głowy, możemy śmiało brać plecak i iść na przeciw nowym wyzwaniom i sukcesom, jakie nas czekają na dalszej drodze edukacji.

Administratorzy


KOLOROWA NIEDZIELA PALMOWA W NASZEJ PARAFII

29.03.2010 r.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Piskorowicach chętnie udziela się na rzecz wsi i parafii. W tym roku Niedziela Palmowa w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Karola Boromeusza odbyła się w bardzo uroczystym nastroju. Dzieci szkoły podstawowej w ludowych strojach i z kolorowymi palmami w rękach rozpoczęły msze świętą. Po skończonym nabożeństwie wszyscy ustawili się przed ołtarzem na pamiątkowe zdjęcie z ks. Wincentym Skrobacz, ks. Leszkiem Gocek oraz p. Krystyną Wanat, która poddała pomysł tej uroczystości, przygotowała dzieci, wypożyczyła stroje i wykonała palemki dla każdego dziecka. Kościół także ozdobiła wielka palma wykonana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa pod przewodnictwem p. Zofii Paszko.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY ODWAŻNIK

28.03.2010 r.

Aleksandra Pracoń

19 marca 2010r. w Gimnazjum Miejskim im. Władysława Jagiełły w Leżajsku odbył się powiatowy etap Konkursu Matematycznego ODWAŻNIK, w którym jedna z uczennic naszego gimnazjum, Aleksandra Pracoń, zajęła I miejsce. Z tego powodu serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdaje się, że matematyka nie jest dla niej aż taka trudna. . . ;)


Agnieszka Palikij


GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

27.03.2010 r.

Ewelina Gawaluch

-uje się nie kreskuje - ta zasada ortograficzna z całą pewnością jest dobrze znana naszej uczennicy gimnazjum Ewelinie Gawaluch, która zajęła II miejsce w IX Etapie Gminnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs odbył się 25 marca o godzinie 11.00 w Gimnazjum w Brzózie Królewskiej. Brały w nim udział uczniowie szkół z Gminy Leżajsk. Zasłużeni otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pełnomocnika ds. oświaty-pani Aliny Cebulak. Śmiało możemy być dumni z naszej koleżanki, która otrzymała tytuł I WICEMISTRZA ORTOGRAFII 2010.


Agnieszka PalikijPASOWANIE NA CZYTELNIKA

26.03.2010 r.

26 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej w Piskorowicach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Przystąpiło do niego trzynaścioro dzieci z najmłodszej klasy w szkole podstawowej, których wychowawczynią jest pani Zofia Paszko. Uroczystość, którą przygotowała pani Władysława Słotwińska, składała się z części artystycznej oraz oficjalnego włączenia ich do grona czytelników szkolnej biblioteki. Od dziś, już oficjalnie, nasi młodsi koledzy mogą rozwijać swoją wiedzę poprzez czytanie książek wypożyczonych w tejże bibliotece.


» Fotoreportaż
Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła


HAPPENING PROFILAKTYCZNY 2010

25.03.2010 r.

Dzisiaj, czyli 25 marca 2010r. w naszej szkole odbył się HAPPENING PROFILAKTYCZNY, którego celem było uświadomienie młodym ludziom, że picie alkoholu i palenie papierosów szkodzi naszemu zdrowiu. Pierwszym punktem programu było zaprezentowanie i rozstrzygnięcie konkursu MOJE HOBBY zorganizowanego przez pedagoga szkolnego
- p. Agnieszkę Dec. Uczniowie przedstawili swoje ciekawe zainteresowania. Pojawili się młodzi piłkarze, wędkarze, motorzyści, muzycy, a także administratorzy stron internetowych. Każda grupa prezentowała swoje hobby w jak najlepszy sposób z czego jury, w którego skład wchodziła Pani Dyrektor Barbara Gajewska
w asyście dwóch panów policjantów: mł. asp. Krystiana Bryniarski oraz asp. sztab. Stanisława Szpila - przedstawiciela Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku,który jest również członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dla szkoły podstawowej przyznało:
I miejsce - Jonasz Brzuszko i Eryk Majder
II miejsce - Iwona Nowak, Klaudia Majder, Beata Serafin i Karolina Kotlarz
oraz dla uczniów gimnazjum:
I miejsce - Małgorzata Brzuszko, Monika Brzuszko i Karolina Tarasek
II miejsce - Sabina Kowalczyk, Agnieszka Palikij i Joanna Szykuła
Wszystkich bardzo zainteresowały prezentacje trzech nauczycieli : p. Teresy Dziedzic-Kabdani, p. Edwarda Myłka oraz ks. Leszka Gocka, którzy także przedstawili swoje zainteresowania. Nagrody zostały ufundowane prze jury konkursu. Kolejnym punktem imprezy było przejście ulicą wsi pod kierownictwem panów policjantów z transparentami i odwiedzenie sklepów w Piskorowicach, gdzie sprzedawane są produkty alkoholowe i papierosy. Sprzedawcy otrzymali dyplomy za nierozprowadzanie alkoholu i papierosów młodzieży do lat 18. Ten piękny, słoneczny spacer był dla całej społeczności szkolnej nie tylko wolnym od zajęć lekcyjnych, ale także był on spacerem nauki, że można żyć bez uzależnień w zgodzie z naturą.


» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


STYPENDIUM WÓJTA GMINY LEŻAJSK

15.03.2010 r.

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły przyjechał wójt Mieczysław Tołpa wraz z pełnomocnikiem ds. oświaty panią Aliną Cebulak. Celem wizyty było uroczyste wręczenie uczennicy klasy II "b" gimnazjum - Aleksandrze Pracoń Stypendium Wójta Gminy Leżajsk. Dla szkoły jak i dla samej uczennicy owo stypendium jest ogromnym wyróżnieniem. Należy bowiem zaznaczyć, że Ola jest w tym półroczu jedyną stypendystką wójta. Zasłużyła więc na podwójne brawa. Ponadto trzeba wspomnieć, że warunkiem otrzymania takiego wyróżnienia jest średnia ocen co najmniej 5, 5 na semestr oraz wzorowa ocena z zachowania. W uroczystości wzięła udział również mama Oli, która na pewno jest bardzo dumna z córki. Serdecznie gratulujemy naszej stypendystce i życzymy dalszych sukcesów.

» Fotoreportaż

Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

HAPPENING PROFILAKTYCZNY

13.03.2010 r.

25 marca bieżącego roku w naszej szkole odbędzie się happening profilaktyczny. Pierwszym jego punktem będzie rozstrzygnięcie konkursu "Moja pasja" zorganizowanego przez pedagoga szkolnego - p. Agnieszkę Dec. Ważnym elementem happeningu będą wizyty w punktach prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych. Rozmawiając ze sprzedawcami będziemy wręczać im przygotowane przez młodych ludzi listy do sprzedawców, dyplomy za przestrzeganie prawa, wywieszki lub plakaty informujące, iż w tym miejscu nie sprzedaje się alkoholu osobom niepełnoletnim. Ciekawym dopełnieniem happeningu będzie zbieranie podpisów osób dorosłych pod apelem o przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Taki apel zostanie przedstawiony później władzom jako rezultat naszej akcji, z prośbą o podjęcie działań chroniących młodych ludzi.
Wszystkich mieszkańców wsi zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu!

Administratorzy

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

09.03.2010 r.

9 marca w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się pogadanka z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku młodszym aspirantem Krystianem Bryniarskim. Składała się ona z dwóch części. Podczas pierwszej rozmawialiśmy o odpowiedzialności karnej, której podlega niepełnoletni za dane przestępstwo bądź wykroczenie. Druga część miała natomiast na celu przybliżenie nam informacji o istniejących subkulturach. Pan policjant wyjaśnił nam, czym dane grupy się charakteryzują i dlaczego nie powinniśmy do nich należeć. Chyba każdy uczeń zgodzi się, że czas poświęcony na spotkanie z panem Krystianem Bryniarskim nie był stracony. Wszyscy uczniowie bardzo uważnie słuchali naszego gościa i na pewno są wdzięczni za udzieloną lekcję.

Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

DZIEŃ KOBIET

07.03.2010 r.

Marzec wyjął grosik srebrny
teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł
kupić bukiet na Dzień Kobiet.
8 marca to wyjątkowy
dzień dla każdej kobiety.
Z tej okazji życzymy
wszystkim Paniom
dużo zdrowia, szczęścia,
radości z życia,
uśmiechu na twarzy
każdego dnia
i spełnienia wszystkich marzeń,
nawet tych najstrytszych.

Chłopcy ZS w Piskorowicach
oraz męska część Grona Pedagogicznego


WYJAZD NA NARTY

02.03.2010 r.

Mimo, że ferie już minęły, to w naszej pamięci zostały wspomnienia, a przecież jest co wspominać. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie naszej szkoły wyjechali, pod pilnym okiem opiekunów : Krzysztofa i Danuty Tarasek, Teresy Dziedzic-Kabdani oraz Elżbiety Bukowińskiej, na 3-dniową wycieczkę w góry na narty. Rano, dnia 16 lutego, wyruszyli w trasę do Małastowa, gdzie wypożyczyli sprzęt i próbowali pierwszych kroków nauki jazdy na nartach. Następnie zakwaterowali się w schronisku młodzieżowym w Bobowej. Po obiadokolacji kibicowali drużynom w meczu piłki siatkowej kobiet Wisła-Kraków kontra Podkarpacie-Bobowa. W drugie dzień wycieczki z racji, że była to środa popielcowa, cała grupa wczesnym rankiem udała się do kościoła. Po mszy dziewczynki przygotowały dla wszystkich śniadanie, a chłopcy zagotowali herbatę i kawę. Następnie był wyjazd do Kamiennej i Krynicy. Zaawansowani narciarze poszli na stok w Krynicy-Słotwiny, część udała się na kryte lodowisko, a pozostali na basen w Gorlicach. W ostatni dzień wycieczki - 18 lutego – uczestnicy zostali zwiedzać Bobową. Wypożyczyli sprzęt i zjeżdżali z górki. Reszta dnia była przeznaczona na gry i zabawy na śniegu. Po obiedzie wyruszyli w trasę powrotną do domu. Wszyscy miło wspominają zimowy wyjazd i już mają ochotę na kolejny, ale z tego co widać za oknem, musi on chyba poczekać do następnej zimy.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

02.03.2010 r.

W dniu 9 lutego 2010r. odbył się konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla uczniów Szkoły Podstawowej. Był on podsumowaniem Dni Kultury Angielskiej w naszej szkole. Uczestniczyły w nim 2-osobowe zespoły z klas IV-VI. Konkurs przeprowadziły uczennice III klasy gimnazjum: Monika Brzuszko i Małgorzata Brzuszko. Kraje członkowskie zjednoczonego królestwa przedstawiły w języku angielskim: Paulina Kycia, Agnieszka Palikij, Monika Brzuszko, Karolina Tarasek oraz Małgorzata Brzuszko. Zwycięzcami zostali Bartek Sroka i Robert Otręba (kl. V) oraz Martyna Pracoń i Klaudia Majder (kl. VI) uzyskując taką samą ilość punktów. Konkurs został przygotowany przez Iwonę Wędzicha i Teresę Dziedzic-Kabdani.
Agnieszka Palikij


TO JUŻ JEST KONIEC...

27.02.2010 r.

Już w poniedziałek rano zadźwięczy w naszych uszach szkolny dzwonek zapraszający nas na lekcje.

Koniec rannego wylegiwania się pod ciepłą pierzynką do południa, przesiadywania całymi dniami na portalu nasza-klasa.pl. Nigdy niekończące się rozmowy na gadu-gadu, tak po prostu o niczym, staną się krótsze. Pożegnamy się z grzaniem kanapy przez wiele godzin oglądając telewizję. Nadszedł czas rozpakowania walizek z zimowych wyjazdów na narty i sięgnięcia na samo dno szafy po szkolny plecak, aby oczywiście wypełnić go zeszytami i książkami. Ale czy nie uważacie, że tegoroczne ferie były wyjątkowo za krótkie? Dwa tygodnie zleciały w oka mgnieniu, a tak dobrze szło nam to, co oczywiście każdy z nas potrafi najlepiej, czyli leniuchowanie. Czas wziąć zeszyt do ręki i poczytać ostatnie lekcje, przygotować się do kolejnych sprawdzianów i kartkówek.

Ale nie martwmy się! Przecież powrót do szkoły wcale nie musi być taki zły... Znowu spotkamy się ze znajomymi, pośmiejemy się na przerwach. Na lekcjach zawsze przecież się coś dzieje. Teraz, gdy nauczyciele uzupełnili już swoje zapasy cierpliwości i wytrwałoście, żeby wlać nam choć odrowbinę wiedzy w te, czasami niezbyt "kumate" głowy, możemy śmiało brać plecak i iść na przeciw nowym wyzwaniom i sukcesom, jakie nas czekają w dalszej drodze edukacji.

Administratorzy


EGZAMINY

14.02.2010 r.

Na stronie pojawiła się nowa zakładka EGZAMINY. Z każdym dniem zbliża się termin sprawdzianu szóstoklasisty, a także egzaminów gimnazjalnych, dlatego warto tam zajrzeć. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z pomocnych materiałów.

Administratorzy


SPECJALNA WIADOMOŚĆ

12.02.2010 r.

Tych, którzy przespali ogłoszenia na apelu informujemy, iż właśnie rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich od września FERIE ZIMOWE 2010.

Dla niewtajemniczonych: oznacza to, spanie dopóki mama nie zacznie wołać na obiad, odnowienie kontaktów z komputerem i telewizorem, możliwość wykonania swojego sobowtóra ze śniegu z uwzględnieniem wygładzenia zmarszczek, regenerację sił do nowych starć z nieograniczoną pomysłowością nauczycieli na sprawdzianach, a co najważniejsze brak srogiego oka Pani Dyrektor, pełniącej straż nad porządkiem i dyscypliną w szkole, przez całe 2 tygodnie :)

Nauczycielom zaś życzymy odbudowania komórek nerwowych, uzupełnienia zapasów cierpliwości i uzbrojenia się w nowe pomysły gnębienia uczniów, mające oczywiście sprawić, że wyrosną na prawych i mądrych obywateli, a przy okazji zdadzą wszystkie egzaminy celująco.

Administratorzy i Żółwik

DZIEŃ SENIORA

04.02.2010 r.

Dnia 2 lutego bieżącego roku w pobliskim Domu Kultury w Piskorowicach, jak co roku, odbyła się uroczystość Dnia Seniora. Wszyscy zaproszeni goście z podziwem oglądali część artystyczną wykonaną przez artystów różnego pokolenia. Brali w niej udział osoby starsze, dzieci a także młodzież. Jako pierwsi zaprezentowali się uczestnicy kółka teatralnego, które prowadzi p.Krystyna Wanat. Przedstawili oni staropolską wigilię. Jako następni wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Piskorowicach z klasy III Gim, których przygotował do występu ks. Leszek Gocek. Przerwę pomiędzy występami umiliły śpiewem uczennice gimnazjum: Karolina Tarasek i Monika Brzuszko . Czwartym wykonawcą był p. Michał Rudnicki ze swoim monologiem. Zaraz po nim wystąpili mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mołyniach i jako ostatni zaprezentował się zespół ludowy z Biedaczowa. Wszyscy goście byli pod wrażeniem, że tak wiele młodych i starszych artystów jest w naszej wsi.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


CHOINKA

01.02.2010 r.

Choinka

30 stycznia w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się zabawa choinkowa. Tak jak było zaplanowane od 12.00 do 17.00 bawili się uczniowie z podstawówki, a następnie młodzież gimnazjalna. Zabawa była bardzo udana no i zasłużona, bo zakończyła I półrocze "uczniowskiej męki".

» Fotoreportaż
Joanna Szykuła


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

24.01.2010 r.

22 stycznia w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Klasy 0-III SP z pomocą p. Zofii Paszko, p. Elżbiety Kucło, p. Genowefy Blok i p. Małgorzaty Warcaba przygotowały przepiękną inscenizacje. W sali tłumnie zgromadzili się dziadkowie i babcie małych artystów. Do przedstawienia dołączyli się także uczniowie z III gimnazjum prezentując jasełka przygotowane przez ks. Leszka Gocka. Scena biła kolorowymi barwami i uśmiechami małych pociech. Po części artystycznej wszyscy uczniowie szkoły wraz z Panią Dyrektor Barbarą Gajewską odśpiewali 'Sto lat', po czym zaproszeni goście udali się do świetlicy szkolnej na obiad przygotowany przez panie kucharki.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij i Sabina Kowalczyk


POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

21.01.2010 r.

21 stycznia w Gimnazjum Miejskim im. Władysława Jagiełły w Leżajsku odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pasotrałek 'Anielskie śpiewanie', w którym wzięło udział ośmiu wykonawców. Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem pięknie wykonanych pastorałek przez chór 'Cantiamo', nastepnie w wylosowanej kolejności występowały zespoły oraz wokaliści. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice: Karolina Tarasek, Monika Brzuszko, Małgorzata Brzuszko, Agnieszka Palikij oraz Paulina Kycia, które zostały przygotowane przez ks. Leszka Gocka i p. Edwarda Myłka. A oto klasyfikacja:
I miejsce - egzekwo Gimnazjum z Sarzyny i Grodziska Dolnego
II miejsce zostało nie przyznane
III miejsce - Gimanzjum z Piskorowic
Uczestnicy otrzymali dyplom i nagrody.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

16.12.2009 r.

13,14 i 15 stycznia bieżącego roku obył się próbny egzamin gimnazjalny z Gazetą Wyborczą i Operonem. Uczniowie III klasy gimnazjum naszej szkoły również wzięli w nim udział. Choć była to dopiero "przymiarka" do prawdziwego egzaminu, który będzie w kwietniu, stres nie oszczędzał uczniów. Osoby, które chcą zobaczyć z czym musieli zmierzyć się gimnazjaliści mogą zajrzeć na stronę wydawnictwa Operon http://www.peg.operon.pl/ lub Gazety Wyborczej http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/0,101855.html
Sabina Kowalczyk, Joanna Szykuła


GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

12.01.2010 r.

9 stycznia w Zespole Szkół w Giedlarowej odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Tarasek, Karolina Stasieńko, Agnieszka Palikij, Katarzyna Okruch, Joanna Sarzyńska, Agata Kuras, Edyta Zielińska, Elżbieta Ożga, Magdalena Borkowska, Agnieszka Nakonieczny, Aleksandra Pracoń i Aldona Mucha. Dzięki współpracy całego zespołu drużyna wywalczyła sobie I miejsce. Teraz czekają je rozgrywki na szczeblu powiatowym.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

21.12.2009 r.

21 grudnia 2009 roku w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Wszyscy byli odświętnie ubrani, a na korytarzach można było zobaczyć pięknie przyozdobione choinki. Inscenizacja o tematyce bożonarodzeniowej została przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum oraz ks. Leszka Gocka. Po akademii głos zabrał ks. proboszcz, z którym wspólnie się pomodliliśmy. Na koniec Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby podzielić się opłatkiem.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij, Joanna Szykuła


ZAPRASZAMY NA WYWIADÓWKĘ

18.11.2009 r.

Pani Dyrektor Barbara Gajewska zaprasza wszystkich rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się 19 listopada 2009r. tj. w czwartek o godzinie 16.30 w Zespole Szkół w Piskorowicach. Oczekujemy licznego przybycia.

Dyrekcja ZS w Piskorowicach


11 LISTOPADA

11.11.2009 r.

11 listopada


Dnia 10 listopada 2009 w Zespole Szkół w Piskorowicach odbył się uroczysty apel na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Uczniowie naszej szkoły przybliżyli nam trudne losy naszego narodu. Akademia przygotowali uczniowie klas II "a" i "b" oraz III gimnazjum wraz z p. Teresą Dziedzic - Kabdani, p. Iwoną Wędzichą i p. Edwardem Myłkiem. Na koniec reprezentacja samorządu uczniowskiego udała się pod zasadzony pod Ośrodkiem zdrowia Dąb katyński, aby zapalić tam znicz.


» Fotoreportaż

Joanna Szykuła, Sabina Kowalczyk

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

10.11.2009 r.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem kółek i zespołów wyrównawczych oraz pozostałych zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2009/2010. Rozpiskę można znaleźć w zakładce UCZNIOWIE pod nazwą "Zajęcia pozalekcyjne" lub klikając tutaj.

Administratorzy

GÓRA GROSZA

10.11.2009 r.

Góra grosza


Co roku przeprowadzana jest akcja "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Już od dziesięciu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tradycją stało się już, że w październiku, uczniowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynoszą drobne monety groszowe. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tej akcji, ponieważ pieniądze uzbierane w pokaźną "górę grosza" mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od najbliższych.

Na podstawie informacji
zamieszczonych na stronie
Towarzystwa Nasz Dom

DZIĘKUJEMY...

02.11.2009 r.

"Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem."
(Koh 3, 1-11)

Dobiegła już końca praca Pana Wojtka Banasia w naszej szkole.
Chcielibyśmy Panu bardzo serdecznie podziękować za te dwa lata, podczas których włożył Pan wiele trudu i wysiłku w nasze nauczanie.
Życzymy Panu wiele sukcesów na ścieżce zawodowej i prywatnej.


Uczniowie ZS Piskorowice

NAGRODY WÓJTA GMINY LEŻAJSK DLA NAUCZYCIELI

28.10.2009 r.

28 października podczas sesji rady gminy zostały wręczone Nagrody Wójta Gminy Leżajsk dla nauczycieli. Pośród 7 wyróżnionych znalazła się również pani Teresa Dziedzic-Kabdani - nasza nauczycielka języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie ZS w PiskorowicachSTYPENDIA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH Z NAUK MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH I TECHNICZNYCH

02.11.2009 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego będzie realizował projekt pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009/2010.
Celem projektu jest pomoc materialna dla uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych kształcących się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wartość projektu, który finansują Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego to 7 000 000 zł. Planowana miesięczna wysokość stypendium to 330 zł (przez okres 12 miesięcy). Nad rozwojem edukacyjnym ucznia czuwał będzie opiekun dydaktyczny stypendysty. Z wnioskiem o przyznanie stypendium może wystąpić: uczeń pełnoletni, rodzice (opiekunowie prawni), wychowawca (nauczyciel prowadzący), dyrektor szkoły. Stypendium może otrzymać uczeń, który spełnia wszystkie kryteria obowiązkowe i co najmniej jedno z kryteriów dodatkowych.
Kryteria obowiązkowe:

 • Opracowanie przez opiekuna dydaktycznego indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia
 • Dochód w rodzinie ucznia nieprzekraczający 1008 zł miesięcznie (1166 zł w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne)
 • Średnia ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych na zakończenie roku szkolnego 2008/2009 - co najmniej 5,00
 • Średnia ocen z wszystkich przedmiotów na zakończenie roku szkolnego 2008/2009 - co najmniej 4,00
 • Stałe zamieszkiwanie na terenie województwa podkarpackiego i uczęszczanie do szkoły, której siedziba znajduje się na terenie województwa podkarpackiego
Kryteria dodatkowe:
 • Co najmniej 30 punktów ze sprawdzianu zewnętrznego na zakończenie szkoły podstawowej (dotyczy uczniów szkół gimnazjalnych) lub co najmniej 38 punktów z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu zewnętrznego na zakończenie szkoły gimnazjalnej (dotyczy uczniów szkół ponadgimnazjalnych)
 • Inne osiągnięcia edukacyjne
 • Szczególne osiągnięcia edukacyjne w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie http://www.si.podkarpackie.pl/Edukacja/K9/?id=657 lub pod numerem: (17) 747 63 09, (17) 747 63 13

Na podstawie informacji
zamieszczonych na stronie
Samorządu Województwa Podkarpackiego

LEADER

02.11.2009 r.

Leader jest podejściem wielosektorowym, przekrojowym i partnerskim, realizowanym lokalnie na określonym obszarze. Leader ma przyczynić się do aktywizacji społeczności wiejskich poprzez włączanie partnerów społecznych i gospodarczych do planowania i wdrażania lokalnych inicjatyw.

"MAŁE PROJEKTY"

W ramach programu Leader będą udzielone dotacje na tzw. "małe projekty". Pojęcie to oznacza następujące kategorie działań podejmowanych na obszarach wiejskich m. in.
 • promocja i rozwój lokalnej twórczości kulturalnej i artystycznej;
 • rozwój agroturystyki i turystyki na obszarach wiejskich;
 • organizacja imprez kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych;
 • zakup i nasadzenia tradycyjnej roślinności oraz starych odmian roślin w celu wykorzystania lub odnowienia cennego dziedzictwa przyrodniczego lub kulturowego;
 • zakup urządzeń i sprzętu (w tym komputerów z dostępem do Internetu i ich udostępnienie społeczności wiejskiej w celu podniesienia jakości życia ludności);
 • renowacja, zabezpieczenia i oznakowania przydrożnych kapliczek, pomników przyrody, odkrywek geologicznych i innych miejsc i budowli charakterystycznych dla danej miejscowości wraz z uporządkowaniem terenu wokół tych miejsc;
 • odnawianie elewacji prywatnych budynków (tylko obiektów wpisanych w rejestr zabytków), ogrodzeń, itp.;
 • zakup strojów, eksponatów i innego wyposażenia dla zespołów artystycznych, zespołów folklorystycznych oraz innych grup i zespołów kultywujących miejscowe tradycje i zwyczaje;
 • zakup wyposażenia świetlic wiejskich i ich remont;

Maksymalna wysokość dofinansowania może wynosić 25 tys. Złotych (całkowita wartość projektu nie może przekraczać 100 tys. złotych). Procedura przyjmowania wniosków o pomoc zostanie rozpoczęta na przełomie listopada i grudnia 2009 roku.

"ODNOWA I ROZWÓJ WSI"

W ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" dotowane będą projekty następujących typów:
 • remont, przebudowa i wyposażenie obiektów pełniących funkcje publiczne, społeczno-kulturalne, rekreacyjne i sportowe, w tym obiektów zabytkowych;
 • remont, przebudowa i wyposażenie obiektów służących promocji obszarów wiejskich;
 • kształtowanie przestrzeni publicznej;
 • budowa, remont, przebudowa publicznej infrastruktury związanej z rozwojem funkcji turystycznych, sportowych i społeczno-kulturalnych;
 • odnawianie, eksponowanie lub konserwacja lokalnych pomników historii, obiektów architektury sakralnej i miejsc pamięci;

Aby projekt uzyskał dotacje, nie może on mieć charakteru komercyjnego.

Wnioskodawcy:

 • Gminy lub instytucje kultury, dla której organizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego;
 • Kościoły lub związki wyznaniowe;
 • Organizacje pozarządowe mające status organizacji pożytku publicznego.

Maksymalna wysokość pomocy finansowej udzielonej na realizację projektów w jednej miejscowości wynosi 500tys. złotych w okresie realizacji programu. Procedura przyjmowanie wniosków o pomoc zostanie rozpoczęta na przełomie grudnia 2009r. i stycznia 2010r.

Szczegółowe dotyczące programów można uzyskać w siedzibie Biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Region Sanu i Trzebośnicy" Wierzawice 874, 37- 300 Leżajsk - budynek Stare Miasto Park - (dawny POM w Leżajsku) w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz pod numerem telefonu (17)242 12 04, 515 100 958. E- mail: igdbiuro@gmail.com Osoby do kontaktu:
- Kierownik Biura LGD: Tadeusz Misiak Tel.: (17)242 12 04, 0 515 100 958
- Członek Zarządu LGD: Sylwia Rychlak Tel.: (17)242 12 04, 0 515 100 958


"KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

07.10.2009 r.

Fot. Katyń... ocalić od zapomnienia


7 października obecnego roku przy ośrodku zdrowia w Piskorowicach został zasadzony dąb i odsłonięty obok niego obelisk dla upamiętnienia majora Macieja Rudnickiego zamordowanego przez NKWD w Charkowie. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej. Następnie wszyscy zgromadzeniu przeszli na plac gdzie miał się odbyć główny punkt programu, gdzie pan wójt Mieczysław Tołpa uroczyście powitał przybyłych gości i tym samym otwierając część oficjalną. Anna Rudnicka, wnuczka majora, przybliżyła sylwetkę swojego dziadka. Zasadzenia symbolicznego dębu dokonali synowie zamordowanego: Tadeusz Tara i Bogumił Rudnicki, w którym towarzyszyli im przedstawiciele policji, wojska, strażaków, związku strzeleckiego STRZELEC, pocztów sztandarowych, uczniów, zaproszonych gości i mieszkańców Piskorowic. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przypadło synowi majora Michałowi Rudnickiemu, wnuczce Annie Rudnickiej, sołtysowi wsi Janowi Czajce i wójtowi Mieczysławowi Tołpa. Poświęcenia monumentu dokonał ks. Wincenty Skrobacz. Pamięć ofiar salwą uczciła kompania honorowa Polsko-Ukraińskiego Batalionu Sił Pokojowych pod dowództwem por. Wojciecha Decia. Po tym wszystkim wszyscy zgromadzeni tam goście udali się do Zespołu Szkół w Piskorowicach gdzie odbył się krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum, a pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie przedstawił prelekcję na temat zbrodni katyńskiej.


» Fotoreportaż

Agnieszka Palikij III G

"JESTEM AMBASADOREM OCHRONY ŚRODOWISKA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI"

26.10.2009 r.

Fot. Bieg Ekologiczny


To piękne hasło przewodniczyło tegorocznej, X już edycji Patrolowego Biegu Ekologicznego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk. "Po dziesięciu latach możemy już nazwać się ambasadorami ochrony środowiska"- powiedziała na rozpoczęcie pani dyrektor Barbara Gajewska.
W tym roku w Biegu Ekologicznym wzięło udział aż 11 patroli z naszej gminy. Gościliśmy gimnazjalistów z Brzózy Królewskiej, Dębna, Grodziska Górnego, Wierzawic, Starego Miasta i Giedlarowej. Oprócz tego swoją obecnością zaszczycili nas m. in. pan Atamborski oraz panowie ze straży pożarnej i policji, a także p. Jacek Brzuszko - nasz leśniczy i inni wspaniali goście.
Uroczystość rozpoczęła się od kilku słów pani dyrektor. Następnie dzięki krótkiej (ale treściwej) prezentacji mogliśmy przypomnieć sobie jak wyglądały poprzednie edycje Biegu Ekologicznego. Podczas kolejnego etapu każdy patrol na multimedialnej prezentacji zaprezentował swoją miejscowość. Po tym nastąpiła główna część imprezy. Zawodnicy zostali przewiezieni na start biegu. Z pozoru bardzo łatwa trasa okazała się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Jednak pomimo wielu trudności, które spotkały patrole w biegu przez las, uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni uśmiechnięci od ucha do ucha (pewnie, dlatego, że czekało tu na nich smakowite leczo, doskonałe na pokrzepienie sił). Dalsza część imprezy odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie strażacy "rozpalili" ognisko, przy którym poszczególne patrole zaśpiewały przygotowane piosenki. Ponadto każda drużyna przywiozła ze sobą wcześniej wykonany totem. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wszechstronnością w poszczególnych konkurencjach.
Po podsumowaniu punktów przeszliśmy do ogłoszenia wyników. Każdy patrol otrzymał drobne upominki, jednak na podium stanęły tylko trzy drużyny. Pierwsze miejsce wywalczyły EKO-ZGREDY, czyli klasa III gim. z Piskorowic. Drugie przypadło Brzózie Królewskiej, trzecie natomiast otrzymali uczniowie z klasy II "b" gim.
Dzień Biegu Ekologicznego zdecydowanie nie był dniem straconym. Wręcz przeciwnie. Wspaniała atmosfera i mnóstwo zabawy sprawiło, że z pewnością długo pozostanie nam w pamięci.


» Fotoreportaż

Sabina Kowalczyk

ŚLUBUJEMY

14.10.2009 r.

Fot. Pasowanie gimnazjalistów


14 października przyjęliśmy do braci uczniowskiej naszych młodszych kolegów z pierwszej klasy gimnazjum. Oczywiście, najpierw odpowiednio sprawdziliśmy poprzez różne próby m.in. próbę mądrości, zręczności, smaku, czy na pewno są godni przyjęcia do naszej wspólnoty. Po przekonaniu się, że tak, zostali uroczyście pasowani przez panią dyrektor Barbarę Gajewską.


» Fotoreportaż

Joanna Szykuła, Sabina Kowalczyk

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14.10.2009 r.

Święto Edukacji Narodowej

Jak we wszystkich szkołach, tak i u nas 14. października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień rozpoczął się od Mszy świętej w naszym kościele parafialnym. Następnie wszyscy nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami udali się do szkoły na godzinę wychowawczą. Po 45 minutach wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli humorystyczną akademię o tym że zawód nauczyciela to "prawdziwa droga przez mękę". W czasie akademii nasi uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty oraz składali życzenia. Po skończonej części artystycznej przygotowanej przez p. Marię Czaplę i p. Krzysztofa Taraska czekał na nich zasłużony, słodki poczęstunek.

» Fotoreportaż
Joanna Szykuła, Sabina Kowalczyk

DZIĘKUJEMY...

14.10.2009 r.

Słowo miłość - za Ich troski, Słowo wdzięczność - za Ich trud. Dar to skromny, dar uczniowski, Wyśpiewany z serc jak z nut.
Drodzy nauczyciele dziękujemy Wam za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Życzymy jeszcze większych sukcesów i uśmiechu na twarzy każdego dnia.


Uczniowie ZS w Piskorowicach

STYPENDIUM WÓJTA GMINY LEŻAJSK 2009

06.10.2009 r.

6 października naszą szkołę odwiedził wójt Gminy Leżajsk pan Mieczysław Tołpa, aby wręczyć jednej z naszych uczennic Sabinie Kowalczyk STYPENDIUM WÓJTA GMINY LEŻAJSK 2009. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, aby być świadkami pierwszego w naszej szkole wręczenia stypendium. Pan wójt wraz z panią dyrektor Barbarą Gajewską uroczyście nagrodzili Sabinę dokumentem stypendialnym, a następnie oddali głos mamie stypendystki, która wyraziła swoją wielką dumę i zadowolenie z córki. Bardzo gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszym „życiu szkolnym”.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij III G

ZASADŹMY DRZEWKO PAMIĘCI...

04.10.2009 r.

W tym roku przypada 70-lecie zbrodni katyńskiej. Z tej okazji została zorganizowana ogólnopolska akcja sadzenia dębów katyńskich. "Katyń - ocalić od zapomnienia" to hasło, które przewodzi tejże akcji. Każdy zasadzony dąb ma upamiętniać jedno nazwisko z listy katyńskiej. Na owej liście znalazł się również mieszkaniec naszej miejscowości - Maciej Rudnicki. Był on majorem, któremu jak mówi piosenka Krzysztofa Klenczona "los nie pomógł".
7 października bieżącego roku (tj. w środę) w Piskorowicach ku pamięci majora Rudnickiego odbędzie się uroczystość, podczas której złożymy hołd wszystkim ofiarom tej bestialskiej zbrodni.
Przebieg uroczystości będzie następujący:

Zbiórka pocztów sztandarowych - godz. 10.30 (Zespół Szkół w Piskorowicach)

Uroczysta msza św. w kościele parafialnym - godz. 11.00

Uroczyste posadzenie "Dębu Katyńskiego" - godz. 12.30 (skwer obok ośrodka zdrowia)

Montaż słowno-muzyczny - godz. 13.15 (Zespół Szkół w Piskorowicach)

Wykład pt.: "Zbrodnia katyńska i kłamstwo katyńskie" - godz. 13.45

Wystąpienia rodziny i zaproszonych gości - godz. 14.15

Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

BIEG EKOLOGICZNY

04.10.2009 r.

15 października bieżącego roku w Zespole Szkół w Piskorowicach (czyli u nas) odbędzie się
X już edycja Gminnego Patrolowego Biegu Ekologicznego. Tegoroczna impreza przebiegnie pod hasłem: "JESTEM AMBASADOREM OCHRONY ŚRODOWISKA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI".
Poniżej dostępny jest regulamin.

Sabina Kowalczyk

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

24.09.2009 r.

W naszej szkole co roku w biegach przełajowych możemy pochwalić się dużymi osiągnięciami. W tym roku nasi biegacze także nas nie zawiedli. 24 września 2009r. odbyły się indywidualne biegi przełajowe na szczeblu gminnym w Brzózie Królewskiej. Z każdej kategorii wiekowej po pięć reprezentantów poszczególnych szkół zacięcie rywalizowało na trasie biegu. A oto osiągnięcia uczniów naszej szkoły, którzy dostali się do etapu powiatowego:

Kategoria klas III-IV SP

Chłopcy

 1. III miejsce Patryk Sarzyński (kl. IV)
 2. IV miejsce Dominik Wiśniowski (kl. IV)
 3. VII miejsce Kamil Noga (kl. IV)

Kategoria klas V-VI SP

Dziewczyny

 1. III miejsce Justyna Palikij (kl. VI)
 2. VI miejsce Malwina Brzuszko (kl. V)

Chłopcy

 1. II miejsce Dawid Paluch (kl. V)

Kategoria klas I GIM

Dziewczyny

 1. I miejsce Aldona Fus (kl. I)
 2. VI miejsce Dominika Nakonieczny (kl. I)

Chłopcy

 1. V miejsce Adrian Nakonieczny (kl. I)

Kategoria klas II-III GIM

Dziewczyny

 1. I miejsce Agnieszka Nakonieczny (kl. II)
 2. II miejsce Karolina Tarasek (kl. III)
 3. VII miejsce Monika Brzuszko (kl. III)

Wszystkim biegaczom życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na szczeblu powiatowym, lecz pamiętajmy, że biegamy nie tylko dla osiągnięć, ale także dla własnego zdrowia.

Agnieszka Palikij III Gim

ZAWODY STRAŻACKIE

20.09.2009 r.

Zawody strażackie

W niedzielę 20 września w Chałupkach Dębniańskich dziewięć uczennic z klasy 3 gimnazjum i jedna z 2. przystąpiło do zawodów sportowo-bojowych reprezentując OSP Piskorowice na szczeblu gminnym w kategorii dziewcząt. Po 2-tygodniowych ćwiczeniach pod okiem p. Marka Klisko, drużyna, przegrywając 1 sekundą, zajęła II miejsce. W zawodach brały udział: Karolina Tarasek, Agnieszka Palikij, Paulina Kycia, Monika Brzuszko, Małgorzata Brzuszko, Jolanta Pucyło, Dominika Pucyło, Karolina Stasieńko, Andżelika Dudek i Joanna Szary. Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem wozu strażackiego oraz przemarszem i zaprezentowaniem wszystkich drużyn OSP. Pierwszą konkurencją była sztafeta z przeszkodami. Następnie nasze strażaczki musiały przystąpić do bojówki złożonej z dwóch rot, które miały za zadanie strącenie pachołków i złamanie tarczy. W obu konkurencjach dziewczyny miały bardzo dobry czas. Na zakończenie odbyło się uroczyste rozdanie pucharów i drobnych upominków. Mimo zmęczenia na wszystkich twarzach widniał szeroki uśmiech i zadowolenie.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij III G

CENNE WYRÓŻNIENIE

19.09.2009 r.

Co roku wójt Gminy Leżajsk nagradza nauczycieli, którzy posiadają wyróżniającą ocenę pracy pedagogicznej. Nie jeden już nauczyciel z naszej szkoły otrzymał tą niezwykłą nagrodę. Począwszy od 2005 roku mogą się nią poszczycić: p. Janina Piekarz, p. Zofia Paszko, p. Krzysztof Tarasek oraz dwukrotnie wyróżniona p. Barbara Gajewska. W tym roku zaszczytu - na razie nominacji - dostąpiła nauczycielka języka angielskiego p. Teresa Dziedzic- Kabdani.
A teraz za co, dlaczego i po co...
Otóż oprócz edukowania uczniów przygotowuje ona i organizuje wspaniałe uroczystości i imprezy kulturalne. Pani Teresa corocznie pracuje w zespole organizacyjnym Gminnego Ekologicznego Biegu Patrolowego. Jednym z jej największych osiągnięć było doprowadzenie uczennicy klasy III gimnazjum do wojewódzkiego etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego, w którym gimnazjalistka uzyskała tytuł finalistki.
Bardzo cieszymy się, że jej dobre podejście do uczniów i pełne zaangażowanie w pracę wreszcie zostało docenione. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że Nagroda Wójta Gminy Leżajsk w niedługim czasie znajdzie się w rękach pani Teresy.

Sabina Kowalczyk i Joanna Szykuła

NA DOBRY POCZĄTEK

02.09.2009 r.

Pierwszy szkolny dzwonek mógłby oznaczać smutne miny uczniów idących mozolnie na pierwsze lekcje i płacz maluchów, którzy pierwszy raz ujrzeli szkołę i nauczycieli, lecz u nas oznacza on całkiem co innego. Zamiast płaczu dzieci i smutnych min, wszyscy pierwszego września ujrzeliśmy śmiejące się a zarazem ciekawe oczy pierwszoklasistów i uśmiechnięte buzie pozostałych uczniów cieszących się ze spotkania swoich kolegów i koleżanek z klasy. Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach spotkała się w kościele na Mszy Świętej, a następnie przeszła na plac szkolny, aby uroczyście pożegnać wakacje i powitać nowy rok szkolny.
Po wysłuchaniu pani dyrektor Barbary Gajewskiej, która ogłosiła nam wszystkie zmiany w szkole i gorąco powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, została zaprezentowana akademia przygotowana przez uczniów klasy 6 szkoły podstawowej pod nadzorem pani Agaty Kubat.
Następnym punktem programu było pasowanie pierwszoklasistów. Każdy z pasowanych uczniów otrzymał kolorowy dyplom i został przyjęty do grona uczniów naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się z wychowawcami do swoich klas na pierwszą w tym roku godzinę wychowawczą. W klasach zastaliśmy miłą niespodziankę. Wszystkie stoliki i krzesełka zostały pięknie odmalowane i odnowione. Teraz czeka nas rok ciężkiej pracy i wytrwałości, lecz nie martwmy się na zapas, w końcu za 10 miesięcy znów będą WAKACJE!
Wszystkim życzymy owocnej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu.

» Przed pierwszym dzwonkiem...

» Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010
Agnieszka Palikij III G

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2009/2010

01.09.2009 r.

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół w Piskorowicach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2009/2010. Dzisiaj również przywitaliśmy w naszej szkole pierwszoklasistów i uroczystym pasowaniem na ucznia zostali wprowadzeni w społeczność szkolną.
Dzisiaj wielu uczniów jak i nauczycieli zadawało sobie pytanie: Jaki ten rok będzie? Co nas czeka? Jakie przed nami wyzwania?
Dzisiejszego dnia jeszcze się tego nie dowiemy. Cieszy jednak fakt, że nowy rok szkolny to okazja by dokonać pewnych postanowień, wytyczyć sobie cele, które chcemy realizować.
Przed uczniami i nauczycielami pracowity czas, stąd wszystkim, którzy dzisiaj z trudem sięgają po jeszcze niezapisane zeszyty ta oto historia:
Rozmowa dwóch uczniów:

 • Wiesz, czasami ogarnia mnie wielka ochota, żeby się pouczyć.
 • I co wtedy robisz?
 • Czekam, aż mi przejdzie.
Wszystkim naszych drogim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, pierwszakom szybkiego zaadaptowania się w szkolnej rzeczywistości a nauczycielom wytrwałości i cierpliwości.

admin

WAKACYJNY GIMBUS

29.06.2009 r.

Zespół redakcyjny Gimbusa w składzie Agnieszka Palikij, Sabina Kowalczyk oraz Joanna Szykuła wraz z opiekunem panią Dorotą Rup przygotował ostatnie w tym roku szkolnym wydanie szkolnej gazetki Gimbus. W tym numerze m.in.:

 • wywiad z panem Edwardem Myłkiem, nauczycielem muzyki w naszej szkole,
 • relacje z Festiwalu Sztuk w Brzózie Królewskiej oraz Starym Mieście,
 • Ekologia,
 • Fotozagadka, krzyżówka i wiele innych ciekawostek.

Zapraszamy do lektury.

Zespół redakcyjny Gimbusa

WAKACJE

19.06.2009 r.

Fot. w.b.

Zakończył się rok szkolny 2008/2009. Uroczystą akademią uczniowie ZS w Piskorowicach zakończyli naukę odbierając świadectwa oraz dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce. Akademię przygotowała klasa VI wraz z wychowowcą panią Marią Ożga, przy wsparciu pana Grzegorza Lebody. Na zakończenie zatańczyła również grupa taneczna uczniów klasy V i IV.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, wyciągania wniosków na przyszłość. Często wielu z nas postanawia poprawę w nauce, większe zaangażowanie w pracy. Oby te wszystkie deklaracje nie pozostały bez pokrycia i oby każdy, tak uczniowie jak i nauczyciele skutecznie realizowali swoje postanowienia.
Na czas wakacji wszystkim naszym uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym życzymy udanych, pełnych słońca wakacji, aby każdy z nas powrócił we wrześniu pełni sił i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.

» Fotoreportaż
Dyrekcja ZS w Piskorowicach

POŻEGNANIE TRZECIOKLASISTÓW

18.06.2009 r.

Fot. Klasa III gimnazjum

W dniu 18 czerwca pożegnaliśmy nasze starsze koleżanki i kolegów z klasy III gimnazjum, którzy ukończyli naukę w naszej szkole. Trudno uwierzyć, że ten czas kiedy wspólnie spotykaliśmy się na szkolnym korytarzu dobiegł końca. Po raz ostatni stanęli przed nami w czasie uroczystej akademii. Raz jeszcze mogliśmy się cieszyć swoją obecnością gdyż w takim samym gronie pewnie nie spotkamy się już nigdy.
W czasie uroczystości trzeciklasiści otrzymali z rąk pani dyrektor Barbary Gajewskiej oraz wychowawczyni pani Teresy Kabdani świdectwa oraz okolicznościowe dyplomy. Teraz przed nimi nowe wyzwania, nowe szkoły, w których będą kontynuować naukę, nowe środowiska, w których będą dorastali.
Życzymy Wam wielu sukcesów, abyście odnaleźli swoje miejsce w świecie i wracali do nas tak często jak tego będziecie potrzebowali, bo drzwi tej szkoły są zawsze dla Was otwarte.

» Fotoreportaż
uczniowie ZS w Piskorowicach

KONKURS - „Szkoła Wizytówką gminy”

15.06.2009 r.

Gmina Leżajsk organizuje konkurs na najładniejszą placówkę oświatową. Zespół Szkół w Piskorowicach również weźmie udział w rywalizacji w niecodziennym konkursie. Wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły prosimy o czynny udział w przygotowaniach do konkursu bo przecież szkoła w Piskorowicach to nasze wspólne dobro.
Konkurs rozpoczyna się 15.06.2009 r. i potrwa do 30.09.2009 r. kiedy to zostaną ogłoszone wyniki.

w.b.

FESTIWAL KULTUR - SZKOŁA PODSTAWOWA

10.06.2009 r.

fot. W czasie występu

Warto wspomnieć o tym iż 3 czerwca w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej odbył się kolejny Festiwal Kultur. Tym razem swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych Gminy Leżajsk.
Przez trzy godziny jako widzowie byliśmy świadkami fantastycznych występów, w których uczestniczyli także nasi uczniowie. W czasie imprezy uczniowie SP w Piskorowicach zaprezentowali kącik z pracami plastycznymi, scenkę pt. „W pustyni i w puszczy”, piosenki: „Nasza klasa” oraz „Lew i fryzjer”. Całość występu naszej grupy zakończył się układem tanecznym cha cha przygotowanym przez grupę taneczną. To były tygodnie ciężkiej pracy dla uczniów oraz nauczycieli, którzy przygotowywali całość występu.
Za część plastyczną odpowiadała pani Zofia Paszko, za część artystyczną pani Małgorzata Więcław oraz pan Wojciech Banaś, natomiast część muzyczną przygotował pan Edward Myłek.
Gratulujemy naszym młodszym kolegom bardzo dobrego występu.

» Fotoreportaż
w.b.

SMERFNE BIEGI

04.06.2009 r.

Fot. Uczniowie w czasie rywalizacji

4 czerwca 2009 r. na obiektach sportowych naszej szkoły odbyła się rywalizacja młodych biegaczy ze szkół podstawowych Gminy Leżajsk w ramach „SMERFNYCH BIEGÓW”. W tegorocznych zawodach wzięło udział 9 szkół. Z Zespołu Szkół w Piskorowicach rywalizowało 24 uczniów, po szcześciu zawodników w każdej kategorii.
Punktowane miejsca zawodników z naszej szkoły przedstawiają się następująco:

Dziewczęta - klasy I i II

 1. Diana Czapla IV miejsce

Dziewczęta - klasy III i IV

 1. Brzuszko Malwina II miejsce
 2. Nakonieczny Andżelika IV miejsce
 3. Brzuska Zuzanna V miejsce
 4. Kucło Klaudia X miejsce

Chłopcy - klasy I i II

 1. Skiba Wiktor II miejsce
 2. Skiba Jakub V miejsce

Chłopcy - klasy III i IV

 1. Wiśniowski Dominik III miejsce
 2. Sarzyński Patryk XV miejsce

KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ

 1. I miejsce Szkoła Podstawowa w Piskorowicach
 2. II miejsce Szkoła Podstawowa w Hucisku
 3. III miejsce Szkoła Podstawowa w Brzózie Królewskiej

Organizatorami imprezy są: pani Danuta Tarasek i pan Krzysztof Tarasek, nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Piskorowicach.
Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij

DZIEŃ NASZYCH MAM

28.05.2009 r.

Fot. Dzieci wraz z opiekunami

28 maja br. w naszej szkole uczciliśmy święto naszych kochanych mam. W tym szczególnym dniu i czasie dzieci, w szczególności z klas szkoły podstawowej przygotowały bardzo uroczystą i piękną akademię. Przez ostatnie tygodnie dzieci ciężko pracowały i przygotowywały swoje występy na ten jedyny dzień by wyrazić swoją wdzięczność i miłość mamom, które z dumą oglądały poczynania swoich pociech.
Były występy teatrzyku, wiersze, występy wokalne i życzenia a po zakończonej akademii w świetlicy szkolnej przygotowano dla wszystkich mam poczęstunek.
W sposób szczególny podziękowania kierujemy do uczniów klas 0 oraz I-III oraz opiekunów pań: Zofia Paszko, Małgorzata Warcaba, Elżbieta Kucło, Genowefa Blok za wielki wysiłek w przygotowanie części artystycznej oraz panu Edwardowi Myłkowi za przygotowanie śpiewu i oprawę muzyczną. Również podziękowania kierujemy dla pań: Stasieńko Danuty oraz Lisze Anny za przygotowanie kulinarnej części tego spotkania.

Naszym kochanym mamom raz jeszcze życzymy wszystkiego co dla nich najlepsze.

» Fotoreportaż
w.b.

FESTIWAL SZTUK 2009

27.05.2009 r.

Festiwal Sztuk 2009

27 maja nasza szkoła miała zaszczyt uczestniczyć w Festiwalu Sztuk Gimnazjów w Starym Mieście.
Wszystkie gimnazja Gminy Leżajsk prezentowały swój dorobek artystyczny, który wypracowały przez ostatni rok szkolny. Każda szkoła miała także swoją wystawę plastyczną, na których można było obejrzeć piękne rysunki malowane przez uczniów.
Gospodarzem tegorocznego festiwalu był Zespół Szkół w Starym Mieście. Cały budynek był ślicznie przyozdobiony, a wnętrzne przypominało barokową architekturę.
Nasza szkoła zaprezentowała dwie scenki rodzajowe przygotowane przez panią Dorotę Rup i uczennice naszego gimnazjum. Wystąpił także zespół muzyczny, pod przewodnictwem pana Edwarda Myłka.
Wszystkie szkoły bardzo solidnie przygotowały swoje występy. W prezentacjach poszczególnych placówek znalazły się: skecze, scenki rodzajowe, tańce różnych stylów: ludowe, estradowe, towarzyskie i czyrliderskie, a także śpiewy w pięknym wykonaniu wokalistek i chórów.
Po zakończeniu występów uczestnicy zostali ugoszczeni przez gospodarzy poczęstunkiem i w dobrych nastrojach zamknięto tegoroczny festiwal. Do zobaczenia za rok.

» Fotoreportaż
Agnieszka Palikij

„POLSKA BIEGA” W PISKOROWICACH

09.05.2009 r.

Robert Korzeniowski

9 maja 2009 r. cała szkolna społeczność, mieszkańcy Piskorowic i Rzuchowa licznie zgromadzili się na placu OSP w Rzuchowie, aby uroczyście przywitać czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym Roberta Korzeniowskiego, który prowadził przemyską sztafetę w akcji "Cała Polska biega".
Gdy sztafeta pojawiła się na rzuchowskim moście, prowadzona przez drużynę piłkarską PROM Piskorowice, rozległy się oklaski i okrzyki powitania. Sztafeta natychmiast powiększyła się o kilkanaście osób i zwarta kolumna wyruszyła w kierunku Zespołu Szkół w Piskorowicach, gdzie odbył się krótki przystanek. Tempo było dość szybkie, ale nawet najmłodszy uczestnik dobrze radził sobie w biegu. Przed szkołą grała dla wszystkich orkiestra z Tryńczy pod batutą p. Edwarda Myłka. Następnie odbyło się krótkie powitanie, na którym szkoła otrzymała w prezencie znaczek z numerem startowym i autografami uczestników

W sztafecie oprócz Roberta Korzeniowskiego biegli m.in. Marcin Awiżeń, Wojciech Dybiżbański, Piotr Książkiewicz oraz Zofia Turosz i jej wnuczka Iwona Turosz, które dołączyły do sztafety w Leżajsku.

Po krótkiej przemowie naszego olimpijczyka, Wojciech Dybiżbański i Piotr Książkiewicz wraz z chętnymi uczniami wyruszyli w dalszą trasę w stronę Sieniawy. Pozostała część ekipy pozostała by rozdać kilkadziesiąt autografów.
Przed odjazdem Robert Korzeniowski powiedział: „Wiele razy jeździłem przez tę miejscowość do babci, wiedziałem, że taki zakątek istnieje i wiedziałem, że istnieje taka szkoła, lecz nigdy nie spodziewałem się, że tak miło i hucznie będę kiedyś tu przyjęty. Dziękuję Wam!"”

Mamy nadzieję, że uczestnicy zapamiętają z dobrej strony naszą społeczność z Piskorowic i Rzuchowa oraz tą szkolną. Życzymy aby ta akcja przyczyniła się do propagowania biegów w naszej okolicy, bo przecież w szkole bieganie to nasza sztandarowa dyscyplina.

» Fotogaleria
Agnieszka Palikij

© Wszystkie prawa zastrzeżone