Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły-  konkurs


ROK SZKOLNY 2013/2014
PIKNIK RODZINNY PISKOROWICE 2014

czerwiec2014

Dzień 15 czerwca bieżącego roku był w naszej wsi dniem rodzinnych spotkań przy grillu i dobrej zabawie. A działo się to za sprawą Pikniku Rodzinnego pod hasłem "Aktywność w gronie rodziny" zorganizowanego przez Radę Rodziców, Dyrektora, Grono Pedagogiczne, uczniów ZS przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Piskorowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną. Impreza miała charakter plenerowy i chociaż pogoda nie była łaskawa to duch rywalizacji i dobrej zabawy rozgrzewał wszystkich. Ale zacznijmy od początku. Uroczystego otwarcia pikniku dokonał Pan Dyrektor naszej szkoły krótkim powitaniem zaproszonych gości: Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko, Sołtysa Piskorowic Pana Aleksandra Dudka, uczestników i organizatorów oraz podziękowaniami dla sponsorów imprezy. Po części oficjalnej, którą uświetnił występ grupy gimnastycznej ze Szkoły Podstawowej z Wierzawic oraz Szkoły Podstawowej nr 2 z Leżajska pod kierunkiem Pani Lilianny Dziki, rozpoczęły się zabawy i gry. Dzieci i dorośli mieli w czym wybierać. Do dyspozycji milusińskich były zjeżdżalnie, trampoliny, wielka piłka, malowanie twarzy, wóz strażacki, oraz różne konkursy. Maluchy z najmłodszych klas bawiły się pod czujną opieką Pani Agnieszki Dec, starsze dzieci miały okazję do wykazania swoich umiejętności sportowych, biorąc udział w różnych zawodach prowadzonych przez Panią Danutę Tarasek a Pani Kinga Włoch sprawdzała nasze IQ. Nie brakło też emocji dla gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców, których drużyny rozegrały między sobą mecze piłki siatkowej i piłki nożnej. W tych konkurencjach najlepsi okazali się gimnazjaliści z klasy trzeciej, którzy udowodnili, że żadna piłka nie jest im obca. Przy dobrej zabawie czas mijał szybko, a chłodna pogoda i wysiłek fizyczny pozbawiał energii, którą można było uzupełnić spożywając doskonałe dania z grilla i pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów, wszystko to popijając gorącą kawą lub herbatą, albo smacznymi sokami. Przy okazji degustacji ciast Rada Rodziców zbierała, na zasadzie wolnych datków, fundusze na nagrody dla uzdolnionych uczniów, które zostaną rozdane na zakończenie roku szkolnego. Po grach i zabawach na boisku sportowym dalsza część imprezy odbywała się na terenie wiejskiego Ośrodka Kultury. W murach naszego domu kultury można było podziwiać prace plastyczne naszych dzieci, a tematem tych prac było "Aktywność w gronie rodziny" . Prace zostały ocenione i rozdano wyróżnienia za najpiękniejsze. Następnie można było bawić się na dyskotece, która też miała swoje przesłanie – "dyskoteka łącząca pokolenia". Ze względu na udział dzieci cały piknik zakończono o godzinie 22.00. Była to trzecia edycja pikniku rodzinnego. Miejmy nadzieję, że ta piękna impreza na stałe wpisze się w kalendarz zdarzeń kulturalnych naszej wsi. Stanie się tradycją mającą na celu integrować naszą małą społeczność nie tylko na gruncie rodzinnym, ale też i dobrosąsiedzkim, po prostu międzyludzkim.

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW
Danuta Gąsior-Nowak
» Fotoreportaż - PIKNIK 2014

ŻEGNAMY...

27 czerwca 2014

Drodzy nauczyciele! Dziękujemy za wasz trud i serce jakie nam okazywaliście.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej pracy trzeba będzie czekać długo
i cierpliwie,
ale przyjdzie czas, kiedy staną się one widoczne.
Mamy nadzieje , że nie zapomnicie o nas i będziecie wspominać spędzone z nami chwile,
które były najlepsze w naszej dotychczasowej wędrówce.
Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Rocznik '98

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

27 czerwca 2014

27 czerwca 2014 uczniowie przybyli do szkoły nie po to, aby się uczyć, ale pożegnać rok szkolny. Klasa VI kończąca naukę w Szkole Podstawowej przygotowała krótkie wystąpienie pod opieką wychowawczyni p. Agaty Kubat. Przedstawiciele Urzędu Gminy w Leżajsku- p. Władysław Brzuszko rozdał nagrody Wójta dla uczniów za osiągnięcia sportowe, a p. Małgorzata Wolania przeczytała list skierowany do uczniów i nauczycieli. Dyrektor szkoły p. Marcin Trojan pogratulował uczniom, którzy dzięki ciężkiej pracy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Po chwilach radości nastąpiły chwile wzruszenia, kiedy przyszedł czas pożegnać nauczycieli naszej szkoły- p. Barbarę Gajewską, p. Marię Ożga i ks. Andrzeja Deca. Po tym, jak co roku, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na ostatnią godzinę wychowawczą.

» Fotoreportaż - Zakończenie

Karolina ĆwikłaZABAWA POŻEGNALNA KL.III GIMNAZJUM

26 czerwca 2014

Dnia 26.06.2014r. w naszej szkole odbyła się zabawa na pożegnanie klasy III Gim. Klasy VI-II Gim zostały zaproszone na godz. 19. Rozpoczęła się bardzo uroczyście albowiem klasa III zatańczyła poloneza, na sali nie zabrakło wtedy pana dyrektora, nauczycieli oraz rodziców naszych absolwentów. Po polonezie rozpoczęła się zabawa, było bardzo wesoło wszyscy tańczyli i bardzo dobrze się bawili. Komers zakończył się o godz. 23.

» Fotoreportaż - Zabawa

III gimnazjumPOŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

26 czerwca 2014

Tego roku na zakończeniu edukacji w Zespole Szkół w Piskorowicach przez klasą III gimnazjum było bardzo wesoło. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przenieśliśmy się w bajkową krainę Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki oraz siedmiu krasnoludków. Dzięki krótkiej prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się o uczniach klas III wiele interesujących rzeczy, zobaczyliśmy również jacy byli na początku swoich dni w murach naszej szkoły. Kiedy pan dyrektor wręczył świadectwa, uczniowie zaśpiewali piosenkę i pożegnali się z nauczycielami oraz z młodszymi kolegami i koleżankami. Tego dnia dobrej zabawy nie brakowało, jednak w końcu przyszedł czas pożegnania. Wśród uczniów można było dostrzec łzy radości oraz smutku. Zapewne wszystkim będzie brakowało tego świeżego powiewu radości wnoszonego przez uczniów klasy III na korytarze naszej szkoły. Ale jak to się mówi „wszystko dobre co się dobrze kończy” .

» Fotoreportaż - Pożegnanie absolwentów

III gimnazjumDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

12 czerwca 2014

Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Przedstawienie z języka niemieckiego przygotowała p. Agnieszka Baran, a z języka angielskiego p. Teresa Dziedzic -Kabdani. W przedstawieniach brali udział uczniowie I-III gimnazjum. Były także przygotowane prezentacje multimedialne przez uczniów z klasy III gimnazjum z języka angielskiego. Odbył się również quiz sprawdzający naszą wiedzę. Na koniec chłopcy z II gimnazjum przygotowali prezentacje multimedialną na temat sportu. Wszyscy uczniowie wykazali duże zainteresowanie przydzielonymi im zajęciami i miło spędzili ten czas.

» Fotoreportaż - Dzień Języków Obcych

Gabriela SzaryWYCIECZKA DO BIESZCZAD

27-29 maja 2014

Dnia 26 maja nasza- klasa III gimnazjum- wyjechała na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Opiekunami byli p.Dorota Rup, p. Teresa Dziedzic- Kabdani oraz p. Kinga Włoch. Po drodze mogliśmy podziwiać piękne górskie krajobrazy. Gdy dojechaliśmy na miejsce zwiedziliśmy Jeziorka Duszatyńskie po czym wyszliśmy na górę Chryszczata (997m n.p.m.). Po drodze obejrzeliśmy cmentarz żołnierzy z I wojny światowej. Wracając, niestety spotkała nas burza. Gdy jechaliśmy do naszego schroniska wstąpiliśmy po drodze do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Tam mieliśmy okazję, aby dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o tym jak był aresztowany i przytrzymywany. Po ciężkim dniu nadszedł czas na obiadokolację w schronisku oraz odpoczynek. Następnego dnia udaliśmy się w podróż po Połoninie Wetlińskiej. W trakcie trasy p. Rup dużo opowiedziała nam o tym miejscu. Wyszliśmy na Przełęcz Orłowicza (1075m n.p.m.). Stamtąd trzech chłopców wyszło na górę Smerek (1222m n.p.m.). Ta wędrówka niektórym dała odczuć zmęczenie. Po całodziennym wysiłku udaliśmy się do schroniska na obiadokolację. Wieczorem wypoczęliśmy przy ognisku. Ostatniego dnia większość osób, które miały jeszcze siły wybrała się na górę Mała Rawka (1272m n.p.m.). Niestety, jak to w górach, pogoda była bardzo zmienna. Gdy zeszliśmy pojechaliśmy nad Solinę. Tam mogliśmy zjeść pyszne gofry. Po chwili odpoczynku nad zalewem, wybraliśmy się w podróż powrotną. Wycieczkę naprawdę można zaliczyć do udanych. Były chwile, które dawały oznaki prawdziwego zmęczenia, ale to właśnie pozostawia niezapomniane wspomnienia.

» Fotoreportaż - Wycieczka do Bieszczad

Kamila SzaryWYCIECZKA KRAKÓW - ZAKOPANE

28-30 maja 2014

Wycieczka wycieczka i po wycieczce. W dniach 28-30 maja uczniowie I i II gim udali się na podbój Krakowa i Zakopanego. Opiekunami wycieczki była p. Barbara Gajewska i p.Tomasz Długoń. W środę byliśmy w Krakowie. W Muzeum Inżynierii Miejskiej obejrzeliśmy wystawy "Wokół koła" i "Więcej światła", podczas których bardzo dużo dowiedzieliśmy się o otaczającym nas świecie fizyki. Były niezwykle interesujące i przydatne, ponieważ mogliśmy wykazać się swoją wiedzą, a także zdobyć wiele innych informacji. Następnie odwiedziliśmy krakowski Rynek, gdzie mieliśmy czas wolny. Jedni korzystali z pogody i wygrzewali się na słońcu pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a niektórzy korzystali z okazji i zwiedzali okolice Rynku, robili pamiątkowe zdjęcia. Następnym przystankiem był Zamek Królewski. Obejrzeliśmy tam dużo komnat i uzupełniliśmy nasze wiadomości z historii. Po zwiedzeniu Krakowa pojechaliśmy do Zakopanego. Jeszcze przed dotarciem do stolicy Tatr, podziwialiśmy górskie szczyty. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy się i poszliśmy na obiad. Drugiego dnia wstaliśmy wcześnie rano, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy zdobywać szczyty polskich gór. Na szlaku można było zobaczyć u każdego oznaki zmęczenia, ale także satysfakcje z tego, że jesteśmy coraz bliżej wyznaczonego celu. Podczas drogi na górę dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat poruszania się po szlakach górskich od p. przewodnik. Niestety warunki pogodowe ograniczyły nam dalszą wyprawę i zwiedzanie skończyliśmy na Czarnym Stawie Gąsienicowym (1624 m n.p.m.) W czasie drogi powrotnej schodziliśmy w milczeniu. Było ślisko, niebezpiecznie, a my zmoknięci, zmęczeni. Ostatniego dnia byliśmy pod Wielką Krokwią im. Stanisława Marusarza i w słynnych w całym Zakopane - Krupówkach. Po kupieniu pamiątek i zjedzenia ciepłego posiłku udaliśmy się w drogę powrotną do Piskorowic. Z całą pewnością zaliczamy ją do udanych. Spróbowaliśmy swoich sił na szlaku, zdobyliśmy masę innych doświadczeń. Oby więcej takich wycieczek.

» Fotoreportaż - Wycieczka

Izabela Gawaluch

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA

26 maja 2014

W poniedziałek 26 maja odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 4-6 pod opieką p. Agaty Kubat przygotowali bardzo ciekawe przedstawienie. Muzyka do występu została przygotowana przez szkolne kółko wokalno- instrumentalne, założone w ramach unijnego projektu "Szkoła na medal". Na uroczystość przybyli rodzice uczniów szkoły, panie koordynatorki projektu, a także Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko. Po akademii, zachwyceni występem rodzice zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.

» Fotoreportaż - Dzień Matki

Karolina Ćwikła

DNI OTWARTE

16 maj 2014

Dnia 16 maja uczniowie klasy III gimnazjum wybrali się na Dni Otwarte do Lo im.Bolesława Chrobrego, a następnie do Zespołu Szkół Technicznych im.Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Opiekunami byli p. Dorota Rup, p. Marcin Trojan oraz p. Renata Matyja. W pierwszej kolejności pojechaliśmy do liceum, gdzie nauczycielka wraz z uczennicami oprowadziła nas po szkole i dużo nam o niej opowiedziała. Następnie udaliśmy się do technikum. Tam również nauczyciel zaprowadził nas do różnych pracowni. Mieliśmy okazję poznać działanie różnych maszyn. Atmosfera w obu szkołach była przyjemna. Uczniowie przyjęli nas bardzo miło. Myślę, że po tej wizycie każdy podejmie właściwy wybór przy wyborze szkoły i nie będzie tego żałował.

Kamila Szary

WYCIECZKA DO TELEWIZJI

12 maja 2014

Dnia 12 maja 2014 roku w ramach projektu unijnego Szkoła na Medal jako uczestnicy kółka dziennikarskiego udaliśmy się do Telewizji Polskiej w Rzeszowie. Opiekę nad nami sprawowała p. Dorota Rup i p. Renata Matyja. Nasza wycieczka obejmowała wizytę w studiu telewizyjnym oraz reżyserce. Poznałyśmy tajniki emisji programów telewizyjnych oraz ich montaż. Przewodnik opowiedział nam także o powstaniu telewizji, pierwszych programach oraz wytłumaczył, na czym polega różnica między dawną telewizją a dzisiejszą. Nasza koleżanka, Malwina Brzuszko, mogła poczuć się jak prawdziwa dziennikarka, występując w roli prezenterki telewizyjnej. Również pozostałe dziewczyny spróbowały swoich sił występując przed kamerami jako pogodynki. Było to o wiele trudniejsze niż się na początku wydawać mogło. Następnie nasza grupa udała się do archiwum, gdzie zobaczyłyśmy różne typy taśm, począwszy od tych starych, już niewykorzystywanych dzisiaj, aż do nowoczesnych, na których przechowywane są nakręcone materiały. Po obejrzeniu wideo-biblioteki i poznaniu jej historii udałyśmy się do sali, gdzie oglądałyśmy archiwalny materiał filmowy pt. „Bieszczady pod ochroną”. Na koniec zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcia przed siedzibą Telewizji.

» Fotoreportaż - Wycieczka do Telewizji

Zuzanna Brzuska

WYCIECZKA DO ZWIERZYŃCA

7 maj 2014

7 maja 2014 roku odbyła się wycieczka do Zwierzyńca. Uczestniczyli w niej uczniowie gimnazjum biorący udział w Projekcie Unijnym „Szkoła na medal”- kółko biologiczno- chemiczne oraz uczniowie szkoły podstawowej. Porządku dopilnowały: p. Kinga Włoch i p. Barbara Gajewska. Kiedy dojechaliśmy na miejsce spotkaliśmy się z przewodnikiem z, którym rozpoczęliśmy 4 godzinną wędrówkę po Roztoczańskim Parku Narodowym. Doszliśmy na Bukową Górę i do małej miejscowości Sochy- w której w czasie II wojny światowej dokonana pacyfikacji dzieci, kobiet i mężczyzn. W czasie wędrówki pan przewodnik pokazał nam wiele gatunków roślin. Gdy wracaliśmy do centrum Zwierzyńca zobaczyliśmy zabytkowy kościołek na wodzie oraz kilka pomników, np. psa. Udaliśmy się również do Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, który wywarł ogromne wrażenie. Na końcu udaliśmy się na pyszny obiad. Do domu wróciliśmy zmęczeni długą wędrówką, ale bardzo szczęśliwi. Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć taką wycieczkę.

Malwina Brzuszko

KONSTYTUCJA 3 MAJA

6 maj 2014

Dnia 6 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Konstytucji 3 maja”. Uczniowie z klasy IV i V przygotowali przedstawienie, aby przypomnieć wszystkim o ważnych wydarzeniach z dnia 3 maja 1791 roku. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem p. Grzegorza Lebody oraz p. Janusza Zagrobelnego. Występ ubarwiły pieśni patriotyczne.

» Fotoreportaż - Konstytucja 3 Maja

Gabriela Szary

SPRZĄTANIE ŚWIATA

6 maj 2014

Przed godziną 12.00, zaraz po przedstawieniu z okazji 3 Maja uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej zostali podzieleni na grupy i pojechali autobusem szkolnym w różne części naszej miejscowości. Część z nich pojechała do Rzuchowa, inni udali się do Chałupek, a jeszcze inni do Igloopolu. Wszystko to w ramach akcji „ Sprzątanie Świata”. Wszyscy z entuzjazmem zabrali się do bardzo pożytecznej pracy. Wydaje mi się, że powinniśmy częściej organizować takie prace charytatywne .

» Fotoreportaż - Sprzątanie Świata

Karolina ĆwikłaEGZAMINY GIMNAZJALNE

25 kwiecień 2014

W dniach 23-25 kwietnia przystąpiliśmy do egzaminu gimnazjalnego, który składał się z trzech części. Pierwszego dnia odbyła się część humanistyczna. Drugiego dnia zmierzyliśmy się z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, a trzeciego z językiem nowożytnym. Wszyscy uczniowie z naszej klasy zdawali język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Towarzyszył nam lekki stres, ale to on najbardziej motywuje do działania. Najbardziej cieszymy się, że już jest po wszystkim. Teraz pozostało nam już tylko czekać na wyniki, które będą w czerwcu. Mamy cichą nadzieję, że napisaliśmy jak najlepiej.

» Fotoreportaż - Egzamin gimnazjalny

Kamila Szary

WYCIECZKA DO FILHARMONII

11 kwiecień 2014

11 kwietnia 2014r. odbyła się wycieczka do Filharmonii w Rzeszowie. Uczestniczyli w niej uczniowie gimnazjum, biorących udział w Projekcie Unijnym „Szkoła na medal”- kółko wokalno- instrumentalne oraz chętni uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Porządku dopilnowywali: p. Krzysztof Tarasek, p. Danuta Tarasek oraz ks. Andrzej Dec. Na początku pojechaliśmy Portu Lotniczego Jasionka, gdzie oglądaliśmy lądowanie samolotu pasażerskiego. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Hala Podpromie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć miejsce treningów klubu sportowego- Asseco Resovi. Następnie odwiedziliśmy tor żużlowy PGE Marma Rzeszów, który był dopiero przygotowywany do treningów. Tuż po nim poszliśmy na obiad a następnie do najbliższego Kościoła na Drogę Krzyżową. Później mogliśmy pójść na zakupy do Galerii Rzeszów. Na końcu poszliśmy do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie na koncert symfoniczny. Do domu wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach. Takiej wycieczki jeszcze nie było i miejmy nadzieję, że kiedyś uda nam się ją powtórzyć.

» Fotoreportaż - Wycieczka do filharmonii

Karolina ĆwikłaPROŚBA O POMOC DLA PIOTRUSIA

Zwracamy się do ludzi dobrej woli z uprzejmą prośbą o pomoc w zdobyciu środków na rehabilitację (lokomat) naszego synka. Piotruś urodził się jako wcześniak w 32 tygodniu ciąży. Ważył zaledwie 900 gram. Lekarze nie dawali nam dużych nadziei na jakąkolwiek samodzielność dziecka....Codzienna rehabilitacja i hipoterapia sprawiły jednak, że zaczął samodzielnie siadać, co jest dowodem na to, że ma ona sens.......Pojawiło się okienko nadziei w postaci rehabilitacji za pomocą lokomatu (urządzenie do nauki chodu). Jednak jest on poza zasięgiem naszych możliwości finansowych, ponieważ 60 minut rehabilitacji kosztuje 250 zł. Aby efekty były widoczne trzeba wykonać co najmniej 20 takich zabiegów. Stąd też nasza gorąca prośba o pomoc do Państwa.
Za każdą okazaną pomoc z góry dziękujemy – rodzice Piotrka

tutaj o chorobie PiotrusiaAPRIL FOOL'S DAY

1 kwietnia 2014

1 kwietnia w dniu Prima Aprilis, uczniowie I i II gim, pod opieką p.Teresy Dziedzic-Kabdani wykonali gazetkę po angielsku pod nazwą: "April Fool's Day". Przez kilka tygodni, poprzedzające 1 kwietnia, opracowywali ją, szukali w dostępnych źródłach potrzebnych informacji. Wykorzystywali również swoją wiedzę. W gazetce znajdują się ciekawe rzeczy, m.in. geografia i historia na wesoło - oczywiście po angielsku. Występuje również zagadka dla uczniów, która polega na tym, że trzeba odgadnąć imię i nazwisko napisane po angielsku, niekoniecznie ucznia, ale też nauczyciela. Gazetka do pobrania poniżej.

gazetka do pobrania tutaj
Izabela GawaluchPIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marzec 2014

21 marca 2014r. z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbyły się rozgrywki w piłkę nożną i siatkową dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Po 3 lekcji nauczyciele: p. Kinga Włoch i p. Tomasz Długoń wraz z uczniami z gimnazjum przygotowali „Bitwę na doświadczenia” między chemią, a fizyką. Uczniowie pokazywali różne i ciekawe doświadczenia, które bardzo spodobały się uczniom. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej pożegnali zimę, topiąc marzannę. Na koniec odbyły się rozgrywki sportowe pomiędzy nauczycielami, a uczniami. Każdy z chęcią przyłączył się do rozgrywek, a część uczniów kibicowała. Mamy nadzieję, że każdy miło spędził ten dzień.

» Fotoreportaż - Pierwszy dzień wiosny

Izabela Gawaluch, Gabriela Szary

WYCIECZKA DO TEATRU

13 marzec 2014

13 marca, na kilka dni przed Międzynarodowym Dniem Teatru, został zorganizowany przez opiekuna Kółka Teatralnego, wyjazd do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, na spektakl „Zemsta”. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum, biorących udział w Projekcie Unijnym „Szkoła na Medal” - Kółko Teatralne oraz chętni gimnazjaliści. Opiekę sprawowały Panie: Barbara Gajewska, Dorota Rup i Teresa Dziedzic- Kabdani. Spod szkoły wyjechaliśmy o 8:00 rano, więc w Rzeszowie mieliśmy czas na spacer po Rynku i ulicy 3 Maja. Zrobiliśmy zdjęcia z wizytówką Rzeszowa- rzeźbą przedstawiająca postać Tadeusza Nalepy, zwanego ojcem polskiego bluesa. Następnie obejrzeliśmy spektakl. Był on bardzo współczesnym spojrzeniem na sztukę Aleksandra Fredry. Tuż po nim, Pan Augustyn Kotarba – wieloletni pracownik teatru, oprowadził nas po tych obszarach, których widz zwykle nie widzi. Obejrzeliśmy strefę technicznej obsługi sceny, widowni, pracownie krawiecką i salę prób. Spacerując po foyer, poznaliśmy historię Rzeszowskiego Teatru i postać Wandy Siemaszkowej, znakomitej aktorki teatru lwowskiego, krakowskiego, warszawskiego; reżysera i pedagoga. Jesienią 1945 r. została dyrektorem Teatru Ziemi Rzeszowskiej i kierowała nim do śmierci. W dowód pamięci o tej znakomitej aktorce, teatr nosi nazwę Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia przy jej portrecie. W czasie powrotu zatrzymaliśmy się na obiad i wróciliśmy do domu. Spektakl oraz wyjazd do Rzeszowa możemy uznać za udany i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego.

» Fotoreportaż - Wycieczka do Rzeszowa

Magda Brzuszko, p.Barbara GajewskaDZIEŃ KOBIET

7 marzec 2014

7 lutego uczniowie gimnazjum przygotowali krótkie, lecz bardzo zabawne inscenizacje z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy przebrali się za panie z różnych stron świata i w ciekawy sposób udowodnili, że "najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny". Natomiast dziewczęta pod opieką p. Doroty Rup przygotowały wybory na "super chłopaka" z okazji Dnia Mężczyzn. Nasz kolega z klasy I gim.- Józef Skotnicki po wielu trudach został mianowany orderem "super chłopaka". Na koniec wszyscy uczniowie zostali poczęstowani wafelkami.

» Fotoreportaż - Dzień kobiet
Karolina ĆwikłaXIV REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

26 luty 2014

W czwartek, 20 lutego 2014 r. odbył się II etap (półfinałowy) XIV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Tym razem uczniowie gimnazjum zmierzali się z postacią św. Jana z Dukli. Po wygraniu I etapu naszą szkołę reprezentowały: Malwina Brzuszko (III gim.), Diana Czapla
(I gim.) i Karolina Ćwikła (I gim.). Nasze reprezentantki na 126 osób znalazły się w I połowie klasyfikacji. Dziękujemy im za trud włożony w przygotowanie się do olimpiady. Mamy nadzieję że za rok będzie jeszcze lepiej.

ks. Andrzej DecZABAWA KARNAWAŁOWA

22 luty 2014

Dnia 22.02.2014r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala była pięknie ubrana, co sprawiało, że nogi same rwały się do tańca. Młodsze klasy, czyli 0-IV SP, bawiły się w godzinach 12.30 - 17.00, następnie V-VI SP i I-III GP od 17.00 do 21.50 . Na tegorocznej zabawie można było wysłuchać piosenek, zadedykowanych wybranym osobom. Kartki z dedykacjami wrzucało się do skrzynki, która znajdowała się w szkolnym sklepiku. Zabawa karnawałowa była naprawdę udana. Szkoda, że tylko raz w roku szkolnym jest takie wydarzenie, gdzie można się pobawić, przy tak ładnie ubranej sali. Z niecierpliwością oczekujemy następnej zabawy.

» Fotoreportaż - Zabawa Karnawałowa
Izabela GawaluchDZIEŃ BABCI I DZIADKA

20 luty 2014

Dnia 20.02.2014 w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ przygotowały kl. I-III SP, pod czujnym okiem swoich wychowawców. Najmłodsi z naszej szkoły, czyli kl.0a i 0b, wykonali przepięknie tańce i wierszyki. Przedstawienie klas I-III, przeniosły nas do różnych bajek, m.in. "Jaś i Małgosia", "Królowa Zima", "Królewna Śnieżka". Wszystkich zebranych na sali rozbawił Wojtek Brzuszko, który był przebrany za kota. Wystąpiło wiele innych postaci takie jak: Jaś i Małgosia, leśniczy, babcia i mama Czerwonego Kapturka. Na zakończenie wszystkie klasy zaśpiewały Babciom oraz Dziadkom "Sto lat" i zaczęli składać życzenia. Następnie nasi goście udali się na poczęstunek.

» Fotoreportaż - Dzień Babci i Dziadka
Izabela GawaluchDZIEŃ ZAKOCHANYCH

14 luty 2014

Od dnia 10-14 lutego 2014r. w Zespole Szkół w Piskorowicach działała Walentynkowa Poczta. W ciągu tych kilku dni poprzedzające to święto, uczniowie mieli możliwość wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki kartki walentynkowe (najczęściej samodzielnie wykonane przez nadawców) z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów ze szkoły. Listy doręczono adresatom w piątek 14 lutego.

» Fotoreportaż - Dzień Zakochanych
Gabriela SzaryKONKURS EKOLOGICZNY "EKO PLANETA"

12 luty 2014

Elżbieta Górecka- uczennica naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Eko Planeta". Nasza zdolna koleżanka stworzyła album pt. "Mieszkańcy pól i łąk". My trzymamy za nią kciuki i czekamy na wyniki, które będą ogłoszone w maju 2014 roku.

» Prace Eli zobaczysz tutaj
Karolina ĆwikłaJASEŁKA W DOMU KULTURY

6 luty 2014

6 lutego reaktywowany Teatr Kabaj ponownie przedstawił jasełka, ale tym razem z okazji otwarcia Domu Kultury w Piskorowicach i Dnia Seniora. Choć okres świąteczny już dawno minął, miło było znowu poczuć wesołą atmosferę. Dzięki staraniom p. Barbary Gajewskiej i ks. Andrzeja Deca oraz naszego wkładu, wszyscy goście byli zachwyceni występem. Nam także sprawiło wiele radości występowanie przed większą publicznością. Ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.

» Fotoreportaż - Jasełka-Dom Kultury
Karolina Ćwikła

JASEŁKA

19 grudzień 2013

Dnia 19.12.2013r. w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyły się jasełka przygotowane przez p. Barbarę Gajewską i ks. Andrzeja Deca. Jasełka przedstawił Teatr Kabaj, reaktywowany w tym roku szkolnym dzięki projektowi Unijnemu Szkoła na Medal. Uczniowie w ciekawy sposób przygotowali inscenizację składającą się z V aktów, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Udekorowana sala i piękne stroje aktorów uświetniły uroczystość. Na koniec dyrektor szkoły p. Marcin Trojan podziękował za przedstawienie i wszystkim złożył życzenia. Po przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby podzielić się opłatkiem.

» Fotoreportaż - Jasełka
Gabriela SzaryZABAWA ANDRZEJKOWA

28listopada 2013

W dniach 27-28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. Pierwszego dnia bawiły się klasy 0-3, a drugiego klasy 4-6, 1-3 gimnazjum. 28 listopada gimnazjaliści z 3 kl. zorganizowali 1 klasie gimnazjum otrzęsiny. Były zadania, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat szkoły, ale również takie, gdzie musieli wykazać się wyjątkową zręcznością i odwagą. Pan Dyrektor pozwolił przedłużyć dla nas zabawę, jesteśmy mu za to niezwykle wdzięczni. Andrzejki były udane. Z niecierpliwością oczekujemy następnej takiej imprezy.

» ZABAWA ANDRZEJKOWA- SZKOŁA PODSTAWOWA
» ZABAWA ANDRZEJKOWA- GIMNAZJUM
Izabela GawaluchWYNIKI ANKIETY DLA RODZICÓW !!!!
APEL O POMOC DLA MICHAŁA !!!

....Do tej pory radziliśmy sobie sami, ale teraz to jest już ponad nasze możliwości finansowe. Michaś jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO". Jeśli zechcecie nam Państwo pomóc wpłaty prosimy kierować na adres:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO",
Stawnica 33, 77-400 ZŁOTÓW
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie Oddział w Złotowie
nr: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem: 473/S, Michał Szymuś
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Dziękujemy z całego serca. Monika i Krzysztof- rodzice Michałka

tutaj przeczytasz więcej o chorobie MichałkaANKIETA DLA RODZICÓW !!!!
WYCIECZKA DO SIENIAWY

13 listopada 2013

Dnia 13 listopada uczniowie z klas I-III gimnazjum po opieką p.Barbary Gajewskiej, p.Danuty Tarasek oraz p.Doroty Rup udali się na wycieczkę do pobliskiej Sieniawy. Głównym celem tego wyjazdu, było obejrzenie spektaklu pt. ,,Romeo i Julia,, w dawnej sali kinowej w Sieniawie. Odwiedzony został park w Sieniawie, gdzie zaczerpnięto świeżego powietrza i pospacerowano po wytyczonych dróżkach. Nie obyło sie także od pamiątkowej, sesji fotograficznej przed Pałacem Czartoryskich. Pomimo, że wycieczka była krótka to można ją uznać za udaną. Z niecierpliwością oczekujemy następnej wycieczki.

» Fotoreportaż
Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch, Gabriela SzaryAKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopad 2013

Dnia 12 listopada w Zespole Szkół w Piskorowicach odbył się apel na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Akademię przygotowali uczniowie z klasy 3 gimnazjum pod opieką p. Teresy Dziedzic- Kabdani. Uroczystość była ciekawą i pouczającą lekcją historii. Uczniowie wygłosili patriotyczne wiersze, a gwiazdą przedstawienia okazał się nasz ulubiony kolega Bartosz Zajączkowski. :)

» Fotoreportaż
Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch, Gabriela SzaryJAN PAWEŁ II- PAPIEŻ DIALOGU

17 października 2013

17 października dziewczęta z klasy III gimnazjum pod opieką p. Doroty Rup i ks. Andrzeja Deca przygotowały prezentację o beatyfikowanym Janie Pawle II. W uroczystej atmosferze obejrzeliśmy jaki był, gdzie się wychowywał i kim był papież Polak. Usłyszeliśmy także jego znane na całym świecie kazania. Prezentacja miała szczególny charakter, ponieważ 27 kwietnia 2014 roku odbędzie się jego kanonizacja. Projekt skłaniał do głębokiej refleksji nad jego osobą i jego postępowaniem wobec innych ludzi. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy,, Barkę".

Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch, Gabriela Szary

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2013

Obchody Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole miały szczególny charakter. 11 października o godzinie 12:00 w sali gimnastycznej szkoły zebrali się uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, nauczyciele i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczął ks. Andrzej Dec wygłaszając okolicznościowe wystąpienie. Następnym punktem był program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem ks. Andrzeja Deca. W programie wystąpili uczniowie kl. 2-3 Gimnazjum bawiąc przygotowanym programem zgromadzoną publiczność. Grupa młodszych dziewcząt zaśpiewała piosenki. Po części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły p.Marcin Trojan. W swoim wystąpieniu zwrócił się do wszystkich pracowników szkoły, podkreślając trud ich pracy. Złożył im życzenia, w których przekazał ogromne uznanie i podziękowanie za ich wkład w wykształcenie i wychowanie młodzieży. Na koniec przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Czyrny złożyła życzenia dla całego Grona Nauczycielskiego i na ręce p. dyrektora wręczyła bukiet kwiatów.

» Fotoreportaż
Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch, Gabriela Szary


IV ROCZNICA POSADZENIA DĘBU KATYŃSKIEGO

10 października 2013

To już IV rocznica posadzenia dębu katyńskiego w Piskorowicach. 10 października w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca zbrodnię katyńską oraz rocznicę posadzenia dębu katyńskiego. Występ przygotowała klasa 3 gimnazjum, pod opieką p. Doroty Rup. Na uroczystości pojawiła się najbliższa rodzina majora Macieja Rudnickiego, zamordowanego w Charkowie przez NKWD. Uczniowie gimnazjum przypomnieli wszystkim, co wydarzyło się w Katyniu wiosną 1940 roku. Na zakończenie rodzina i samorząd szkolny pod przewodnictwem pana dyrektora Marcina Trojana, udała się na miejsce posadzenia dębu katyńskiego, aby upamiętnić zamordowanego majora. Zostały złożone kwiaty oraz zapalony symboliczny znicz.

» Fotoreportaż
Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch, Gabriela Szary


XIV EDYCJA EKOLOGICZNEGO BIEGU PATROLOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY LEŻAJSK JUŻ ZA NAMI!!

Dnia 26 września 2013r. w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się XIV Edycja Ekologicznego Biegu Patrolowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk pod hasłem ,,Ruch- remedium na nudę ". Celem imprezy było propagowanie aktywnego stylu życia. W biegu udział wzięło 8 patroli: z Brzózy Królewskiej, Dębna, , Starego Miasta, Wierzawic i Piskorowic. Pani Agata Kubat powitała gości przybyłych na XIV Edycję Biegu Ekologicznego.Fundator pucharów i nagród Wójt Gminy Leżajsk - pan Krzysztof Sobejko życzył nam wszystkim sukcesu i zajęcia pierwszego miejsca. Pan Krzysztof Tarasek uświadomił nam jak ważny dla naszego zdrowia jest sport, a Joanna Czapla zaprezentowała nam swoje gimnastyczne umiejętności, natomiast Paulina Tarasek opowiedziała nam swoją przygodę ze sportem. Pierwszy etap Biegu składał się z zaprezentowania układów tanecznych wykonanych przez drużyny. W jury oceniającym układ zasiedli: p. Maria Czapla, p. Barbara Gajewska, Joanna Czapla, Paulina Tarasek oraz p. Tomasz Długoń. Podczas pokonywania trasy na zespoły czekało pięć punktów kontrolnych: policyjny, strażacki, medyczny, ekologiczny i sportowy. Po ukończeniu biegu w kole łowieckim ,,Bażant" na uczniów czekała gorąca herbata, kiełbasa i zupa . Kolejnym etapem Biegu było zaśpiewanie piosenki nawiązującej do tematu Biegu. Była to ostatnia konkurencja pozwalająca zdobyć punkty. Po tym poznaliśmy i zatańczyliśmy kilka kroków tańca ,,zumby". W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wywalczyła II klasa Gimnazjum z Piskorowic, drugie miejsce Gimnazjum w Wierzawicach, a trzecie miejsce III klasa Gimnazjum z Piskorowic. Mimo pogody wspaniała atmosfera i mnóstwo zabawy sprawiło, że z pewnością ten dzień długo pozostanie wszystkim w pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Biegu Ekologicznego.

» Fotoreportaż
Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch, Gabriela SzaryXIV EKOLOGICZNY BIEG PATROLOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY LEŻAJSK

XIV EKOLOGICZNY BIEG PATROLOWY bieg patrolowy

Serdecznie zapraszamy na kolejny, XIV Ekogiczny Bieg Patrolowy pod hasłem: „Ruch – remedium na nudę”.Impreza zaplanowana jest na czwartek 26 września 2013r. w Zespole Szkół w Piskorowicach i tradycyjnie w lesie na Mołyniach.
Szczegółowe informacje w Regulaminie Biegu, do pobrania poniżej.

Regulamin Biegu
Organizatorzy


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września pożegnaliśmy wakacje i powitaliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Rozpoczął się on Mszą Świętą, a następnie występem klasy szóstej i powitaniem wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli, przybyłych gości i pracowników szkoły. Został odczytany list Wójta Gminy Leżajsk przez gościa z Urzędu Gminy, p.Małgorzatę Walania.
Ważnym wydarzeniem w tym dniu było pożegnanie dotychczasowego dyrektora p.Barbarę Gajewską i powitaniem nowego, p.Marcina Trojana. Dwoje uczniów z 3 kl. gimnazjum, wręczyło pani Barbarze kosz kwiatów wraz z podziękowaniami, za wiele lat prowadzenia szkoły.

>>czytaj więcej


Tego dnia powitaliśmy również pierwszoklasistów, którzy zostali włączeni, poprzez uroczyste ślubowanie
i pasowanie, do braci uczniowskiej naszej szkoły.
Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, pierwszakom szybkiego odnalezienia się w szkolnej rzeczywistości, a nauczycielom wytrwałości i cierpliwości.

» Fotoreportaż

© Wszystkie prawa zastrzeżone